Przemysław Koperski o zawieszeniu Marka Balta. "Wniosek o wykluczenie europosła został wycofany"

Gościem porannego programu "Rozmowa Dnia" w Radiu Piekary był Przemysław Koperski - poseł na sejm. Prowadzący audycję Marcin Zasada zapytał deputowanego o przebieg procesu zawieszenia byłego lidera Nowej Lewicy - Marka Balta.

fot. FB Przemysław Koperski
Przemysław-Koperski-o-zawieszeniu-Marka-Balta

Przemysław Koperski należący do partii Nowa Lewica został zapytany o przebieg zawieszenia Marka Balta. Poseł jako pierwszy zdradził, że wycofano zawieszenie byłego lidera.

- Z informacji, które posiadam wniosek o wykluczenie o europosła Balta z szeregów Nowej Lewicy został wycofany przez współprzewodniczących. Nie będzie sądzony - wyjaśnia Koperski.

Poseł tłumaczy, że Balt jest nadal szeregowym członkiem partii. Jego zdaniem europoseł jest dobrze rozpoznawalną osobistością, który nadal będzie podejmować działania w polityce, dążąc o polepszenie sytuacji Śląska i Polski.

- Mam nadzieję, że nadal będzie aktywny w Polityce, ponieważ potrzebujemy kreatywnych młodych polityków, a taki jest Marek Balt - podsumowuje poseł.

Balt dwukrotnie zawieszony w 2021 roku

Przypomnijmy, że europoseł w 2021 roku został dwukrotnie zawieszony w prawach członka partii Nowej Lewicy. Po raz pierwszy - decyzją Włodzimierza Czarzastego - wykluczony został w lipcu, czego powodem było brak reakcji na wspólne głosowania PiS radnych w śląskim sejmiku za wotum zaufania oraz absolutorium dla zarządu woj. śląskiego. Oprócz europosła zawieszeni zostali Gabriela Łacna i Rafał Porc.

W listopadzie 2021 roku europoseł został zawieszony przed wyborami. Tym razem Czarzasty i Rafał Biedroń jako powód podali utrudnianie przez Balta połączenia się frakcji partii - Wiosny i SLD.

czytaj więcej:

Samorządowcy w Warszawie

„Nie ma podstaw prawnych, aby gminy sprzedawały węgiel”

Arkadiusz Chęciński prezesem zarządu TAK! Dla Polski

Arkadiusz Chęciński na czele Stowarzyszenia Tak! Dla Polski

Katowice

Województwo śląskie na 6. miejscu w rankingu...

Senat Wizyta w Miami 4

Kryzys na Ukrainie, a senatorowie służbowo w Miami

Maciej Kopiec, Nowa Lewica

NEWS: Radni lewicy w sejmiku wezwani do partii na dywanik

W Dąbrowie Górniczej trwa między innymi budowa centrum przesiadkowego

Pieniądze z Polskiego Ładu: jedni dziękują, inni protestują

Debata w Ślōnski Ambasadzie

Debata wokół śląsko-zagłębiowskich animozji i autonomii