Przejazd przez mostek na ul. Strzemieszyckiej w Dąbrowie Górniczej jest niemożliwy. Obiekt 19 kwietnia zostanie rozebrany

W poniedziałek (11 kwietnia) przejazd przez mostek przy przejeździe kolejowym na ul. Strzemieszyckiej został zamknięty. Docelowo obiekt ma zostać zdemontowany, a prace potrwają do czerwca.

UM Dabrowa Górnicza
Mostek na ul. Strzemieszyckiej w Dąbrowie Górniczej

Mostek przy przejeździe kolejowym na ul. Strzemieszyckiej powstał w latach 70 XX wieku. Ze względu na uszkodzenia nośność obiektu została ograniczona do 12 t. Ograniczona została szerokość jezdni dla zmniejszenia obciążenia. Teraz jedynym wyjściem jest rozbiórka obiektu.

Prace potrwają do czerwca

Obok niewielkiego mostu znajdują się kładki dla pieszych, które także zostaną zdemontowane. Ruch pieszych i rowerzystów będzie odbywał się po nowym moście. Inwestycję wartą 2 mln zł w systemie „zaprojektuj i wybuduj” miasto zleciło spółce MZUM.Pl.

19 kwietnia rozpocznie się rozbiórka mostku. Zgodnie z umową, nowy ma powstać do końca czerwca tego roku – zapowiada Rafał Zwoliński, naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów.