Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej zostanie zamknięte na 8 miesięcy. Budynek czeka remont kosztujący ponad 6,7 mln zł

Przedszkole nr 36 na osiedlu Kasprzaka w Dąbrowie Górniczej na początku lutego zostanie zamknięte na około 8 miesięcy. Wszystko za sprawą planowanego remontu placówki.

Dariusz Nowak/ UM Dąbrowa Górnicza
Przedszkole nr 36 w Dąbrowie Górniczej


Budynek przy ulicy Tysiąclecia 23 jest współdzielony przez przedszkolaków z filią Żłobka Miejskiego. Z początkiem lutego mają zacząć się pracę nad jego modernizacją. Dąbrowa Górnicza remont kosztujący ponad 6,7 mln zł zleciła konsorcjum, na czele którego stoi firma Częstobud. W zeszłym roku to samo przedsiębiorstwo zmodernizowało Przedszkole nr 9 przy ulicy Górnej.

Przedszkole przejdzie termomodernizację

W planach remontu jest przeniesienie żłobka na parter budynku. Dotychczasowe tarasy od strony kortów tenisowych mają zostać zabudowane, tworząc więcej przestrzeni do zagospodarowania. Każde pomieszczenie zyska dostęp do toalety, a sale na parterze będą miały osobne wyjścia na zewnątrz. Zaplecze kuchenne zostanie wyposażone w nowe urządzenie.

Wymienione zostaną okna i drzwi, a ściany będą ocieplone. Firma wykonawcza zajmie się również stworzeniem izolacji przeciwwilgociowej, modernizacją systemu wentylacji oraz wymianą instalacji: elektrycznej, centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjnej i hydrantowej.

Zgodnie z wymogami przeciwpożarowymi powstanie również droga dojazdowa o szerokości minimum 4 metrów. Przed wejściem do przedszkola wybudowana zostanie pochylnia.

Remont czeka również Przedszkole nr 32

W 2022 roku oprócz Przedszkola nr 36 wyremontowane ma zostać Przedszkole nr 32. Do tej pory miastu udało się przeprowadzić modernizację sześciu przedszkoli. Parce w Przedszkolu nr 20 nadal trwają. Wszystko to za sprawą unijnego dofinansowania na lata 2020-2022.