Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dotacje i pożyczki na fotowoltaikę

Od dzisiaj wszyscy przedsiębiorcy z całego regionu mogą występować o dotacje i pożyczki na montaż niedużych instalacji fotowoltaicznych. Na realizację programu Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przeznaczy łącznie 10 mln zł z możliwością zwiększania tej kwoty w przypadku znacznie większego zainteresowania.

WFOŚiGW Katowice
Instalacja fotowoltaiczna

15 lutego ruszyła kolejna odsłona programu „50 kW na start”. W nowej jego edycji na wsparcie zabudowy mikroinstalacji fotowoltaicznych mogą jednak liczyć nie tylko – jak było do tej pory – małe, mikro i średnie przedsiębiorstwa, ale wszystkie firmy z terenu województwa śląskiego niezależnie od ich wielkości, zainteresowane montażem instalacji o mocy do 50 kW.

Jak informuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przedsiębiorcy mogą otrzymać dofinansowanie (do 100 proc. kosztów kwalifikowanych zadania) w formie nieumarzalnej pożyczki w wysokości 90 proc. udzielonego dofinansowania, bądź w formie dotacji do 10 proc. udzielonego dofinansowania. Na realizację program WFOŚiGW w Katowicach przeznaczy łącznie 10 mln zł z możliwością zwiększania tej kwoty w przypadku znacznie większego zainteresowania.

Nabór wniosków prowadzony będzie w trzech terminach: pierwszy nabór trwać będzie od 15 lutego do 31 marca, drugi od 1 do 30 kwietnia, zaś trzeci – od 1 do 31 maja. Fundusz zastrzega sobie jednak prawo do wstrzymania naboru w trakcie jego trwania w przypadku wyczerpania się pieniędzy w przygotowanej puli.

Jak wylicza katowicki WFOŚiGW w dotychczasowych edycjach programu przedsiębiorcy złożyli łącznie 85 wniosków na łączną sumę dofinansowania ponad 9,8 mln zł.


czytaj więcej:

Zatrzymanie cyberoszusta

Oszust miał fałszywe tożsamości i 40 rachunków bankowych

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Marcin Bazylak

Dlaczego autobusy z Dąbrowy nie powinny wjeżdżać do Katowic?

ZTM

Katowice opuszczą ZTM? Arkadiusz Chęciński ma jeden warunek

W Dabrowie Gorniczej powstanie mały reaktor jadrowy

W Dąbrowie powstanie mały modułowy reaktor jądrowy?

W Sosnowcu dojdzie do zmian w komunikacji miejskiej

Zamknięcie wiaduktu na ulicy Wojska Polskiego w Sosnowcu

Zatrzymani rozboj dabrowa gornicza 1

Trzej młodzi mężczyźni napadli spacerujących w Parku Hallera