Przebudowa ul. Ostrogórskiej i Skłodowskiej-Curie jest już na ostatnim etapie inwestycji. Na pełny efekt trzeba zaczekać do końca wakacji

Prace nad modernizacją ulicy Ostrogórskiej i Skłodowskiej-Curie dobiegają końca. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem inwestycja zakończy się z końcem wakacji. W czwarte (26 maja) i w piątek (27 maja) droga zostanie wyłączona z ruchu.

UM Sosnowiec
Przebudowa Ostrogórskiej i Skłodowskiej Curie

Przebudowa ulic Ostrogórskiej i Skłodowskiej-Curie, a także sieci wodociągowej dobiega końca. W czwartek (26 maja) i w piątek (27 maja) wykonawca inwestycji przeprowadzi asfaltowanie. W związku z tym 800-metrowy odcinek drogi będzie wyłączony z ruchu od samego rana w czwartek do godzin popołudniowych w piątek.

Wykonawca będzie układał nawierzchnię na całej szerokości drogi, to pozwoli na wyeliminowanie łączeń nawierzchni i zapewni jej dłuższą żywotność. Taka metoda sprawia jednak, że droga musi zostać zamknięta – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Prace potrwają do końca wakacji

Modernizacja jest ostatnim etapem przebudowy ulicy Ostrogórskiej. Inwestycja dotyczy: nowej jezdni, chodnika, drogi rowerowej, doświetlonego przejścia dla pieszych, w tym jedno z sygnalizacją oraz przebudowy sieci kanalizacyjnej deszczowej, sanitarnej, energetycznej i pozostałej infrastruktury. Na remont drogi miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 3 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych. Cały koszt realizacji zadania to 8 mln zł. Prace powinny zakończyć się do końca wakacji.

Nowa sieć to oczywiście lepsza jakość dostarczanej mieszkańcom wody i jej mniejsze straty, co jest niezwykle ważne przy obecnych niskich zasobach czystej wody w naszym regionie – tłumaczy Paweł Kopczyński, prezes Sosnowieckich Wodociągów.

W poprzednich etapach inwestycji wybudowane zostało rondo w miejscu skrzyżowania z ulicą Jagiellońską, a także cała droga do granicy z Mysłowicami. Powstały nowe chodniki, drogi rowerowe, doświetlone przejścia dla pieszych i parkingi. Cała przebudowa kosztować będzie 21 mln zł.

Wodociągi warte 2,8 mln zł. prace już zakończyły, na dalszym odcinku ul. Skłodowskiej-Curie zadanie przejmie Miejski Zakład Usług Komunalnych, który wymieni najbardziej zniszczoną nawierzchnię – dodaje Paweł Kopczyński.

czytaj więcej:

Przebudowy kanalizacji w Sosnowcu

Sosnowieckie Wodociągi remontują kanalizację w mieście

Ul. Ostrogórska w Sosnowcu

Remont ul. Ostrogórskiej. Będą utrunienia

Budżet Obywatelski w Sosnowcu pomysły mieszkańców

Pomysły mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego

Klub Senior+ w Sosnowcu

Klub Senior+ w Sosnowcu

Modernizacja przejść dla pieszych w Sosnowcu

Przejścia dla pieszych zostaną zmodernizowane

Remont ul. Ostrogórskiej opóźniony

Asfaltowanie ul. Ostrogórskiej zostaje przeniesione

Przebudowa ul. Kukułek została wznowiona

Remont ul. Kukułek został wznowiony. Potrwa kilka miesięcy