Przebudowa układu drogowo-kolejowego w Gołonogu trwa. Od 6 kwietnia zamknięty zostanie przejazd kolejowy

Od środy (6 kwietnia) przejazd w Gołonogu w Dąbrowie Górniczej zostanie zamknięty. Powodem jest budowa nowego układu torowo-drogowego. Ruch ma zostać przywrócony 11 kwietnia, na ten czas zorganizowano objazd.

UM Dąbrowa Górnicza
Przebudowa w Gołonogu w Dąbrowie Górniczej

W czasie zamknięcia przejazdu w Gołonogu firma Nowak-Mosty ułoży nowe tory przy stacji. Drogowcy wykorzystać mają głębokie wykopy pod nowe rondo. Celem prac jest przełożenie na koniec kwietnia ruchu pociągów na nowy tor. Wówczas rozbiórce poddany zostanie pierwszy tor, a wykonawcy rozpoczną budowę peronu od strony ul. Parkowej oraz drugiej połówki tunelu drogowo-pieszo-rowerowego.

W czasie zamknięcia przejazdu przy ul. Parkowej będziemy układać szyny i przebudowywać kanalizację pod tymczasową drogą – zapowiada Maciej Woźniak, kierownik robót z firmy Nowak-Mosty, która na zlecenie miasta i PKP PLK przebudowuje układ drogowo-torowy przy stacji w Gołonogu.

Zmiany w podziemiach

Poprzez prawie tygodniowe zamknięcie drogi prace mają przebiec możliwie jak najszybciej. Wobec tego kolejne etapy inwestycji będą mogły być realizowane sprawniej. Po sześciu dniach najbardziej widocznym efektem przebudowy, będzie obniżenie terenu na skrzyżowaniu o 1,5 m. Reszta zadań dotyczy podziemia.

Będziemy pracować przez 24 godziny na dobę. W tym czasie wybudujemy kanalizację deszczową pod nowe rondo na skrzyżowaniu alei Zagłębia Dąbrowskiego z ul. Uklańskiego – mówi Samuel Tomczyk z katowickiej firmy Drogopol.

Tędy nie przejedziecie

Do ruchu na skrzyżowaniu ul. Uklańskiego z al. Zagłębia Dąbrowskiego dopuszczone zostaną jedynie autobusy, które korzystają aktualnie z tymczasowych przystanków przy alei oraz przy ul. Wybickiego. Przemieszczać się będę w obie strony wahadłowo, z wykorzystanie sygnalizacji świetlnej.

Dla kierowców objazd został wytyczony ulicami: Łęknice, Topolową, Podłęknicką, Napierskiego Kostki, Urbańskiego, Folwarczną, al. Zagłębia Dąbrowskiego i Tysiąclecia.

Zamknięcie przejazdu w Gołonogu
Wytyczone objazdy (fot. UM Dąbrowa Górnicza)

czytaj więcej:

Pościg za busem Dąbrowa Górnicza

Pościg ulicami Dąbrowy Górniczej za busem

Przebudowa ronda w Gołonogu

Prace w Gołonogu częściowo zakończone. Przejazd jest otwarty

Narkotyki Dąbrowa Górnicza Gołonóg

Zatrzymani za posiadanie sporej ilości narkotyków

Aleja Zagłębia

Uwaga, kolejne utrudnienia na alei Zagłębia Dąbrowskiego

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Najlepsi zawodnicy Mistrzostw Europy Wschodniej Daniel Macioł i Wojciech Szewczyk jpg

Mistrzostwa Europy Wschodniej: nasi bilardziści najlepsi

Plac Papieski na ukończeniu

Sosnowiec: park w Zagórzu niemal gotowy