Przebudowa DK1: uwaga, prace przy skrzyżowaniu z ulicą Konstytucji oznaczają utrudnienia dla pieszych

W czwartek, 1 września, rozpoczęło się układanie nawierzchni bitumicznych na nowej jezdni przyszłej trasy S1 na wysokości Antoniowa, a dokładniej – na skrzyżowaniu DK1 z ulicą Konstytucji. Na miejscu pojawił się ciężki sprzęt, między innymi rozściełacze asfaltu. W związku z pracami na przejściu dla pieszych mogą występować utrudnienia.

UM Dąbrowa Górnicza
Prace na DK1

Przypomnijmy, że niemal 7-kilometrowy odcinek DK1 Podwarpie – Dąbrowa Górnicza przebudowuje firma Budimex – na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Dzięki inwestycji, która kosztuje 282 mln złotych, ten odcinek stanie się bezkolizyjną drogą ekspresową. Jeszcze w tym roku w planach jest przełożenie ruchu na nową jezdnię i rozpoczęcie przebudowy drugiej jezdni, po której ruch odbywa się teraz w obu kierunkach.

Jeśli chodzi o odcinek na wysokości Antoniowa, to – jak informuje dąbrowski magistrat – wykonawca prac zobowiązał się, że zapewni osobę do kierowania ruchem, co ma umożliwić pieszym bezpieczne przejście. Korzystają z niego między innymi właśnie mieszkańcy Antoniowa, którzy odprowadzają dzieci do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 na os. Młodych Hutników.

Zgodnie z założeniami prace w tym miejscu powinny zakończyć się w już w sobotę, około południa, jednak nie wiadomo, czy terminu uda się dotrzymać. W piątek, 2 września, przed południem, na przebudowywanej trasie samochód przewożący koparkę zahaczył bowiem o rusztowania wiaduktu budowanego na nowym węźle Ząbkowice. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale droga została zablokowana, co utrudniało między innymi transport materiałów bitumicznych na plac budowy.