Przebudowa DK1 na odcinku Podwarpie – Dąbrowa Górnicza: kładki dla pieszych i rowerzystów w rejonie ulic Kusocińskiego i Karsów są już niemal gotowe

Trwa przebudowa około 7-kilometrowego odcinka DK1 Podwarpie – Dąbrowa Górnicza w bezkolizyjną drogę ekspresową. Pod koniec października, właśnie na DK1, w rejonie ulic Kusocińskiego i Karsów, mają zostać oddane do użytku kładki dla pieszych i rowerzystów.

UM Dąbrowa Górnicza
Kładka nad DK1

Przypomnijmy, że przebudowa dąbrowskiego odcinka DK1 powinna zakończyć się w grudniu 2023 roku i podniesie standard drogi do parametrów „ekspresówki”. Wybudowane zostaną w sumie cztery mosty i cztery wiadukty, dwa przepusty, dwie kładki dla pieszych, mur oporowy, przejścia dla zwierząt, a także dwa węzły drogowe (Dąbrowa Górnicza Ząbkowice, Dąbrowa Górnicza Pogoria). W planach są również ekrany akustyczne. Inwestycja warta jest 282 122 728,56 zł.

Jeszcze w październiku przewiduje się oddanie do użytku kładek dla pieszych i rowerzystów nad DK1 w pobliżu ulicy Kusicińskiego i Karsów.

Na etapie robót wykończeniowych (montaż balustrad, ułożenie żywic) są dwie kładki dla pieszych w ciągu ulic Karsów i Kusocińskiego w Dąbrowie Górniczej. Ich udostępnienie pieszym nastąpi niezwłocznie po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie. Planujemy, że dojdzie do tego pod koniec października – informuje katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.