Projekt siedziby Zagłębiowskiej Izby Gospodarczej w Fabryce Pełnej Życia wyróżniony w konkursie Architektura Roku Województwa Śląskiego SARP

Projekt siedziby Zagłębiowskiej Izby Gospodarczej w Fabryce Pełnej Życia otrzymał wyróżnienie w kategorii „Obiekt” w 28. edycji konkursu Architektura Roku Województwa Śląskiego SARP – Stowarzyszenia Architektów Polskich oddział Katowice. To pierwszy obiekt z Dąbrowy Górniczej, który w 30-letniej historii tego konkursu nie tylko zdobył nominację, ale i znalazł się w finale.

Siedziba Zagłębiowskiej Izby Gospodarczej w Fabryce Pełnej Życia została zaprojektowana przez biuro Marlena Wolnik MWArchitekci, a w konkursie wyróżniono Marlenę Wolnik i Karolinę Więcławik. W uzasadnieniu decyzji konkursowego jury przeczytać można, że: „Wyróżnienie przyznano za twórcze podejście do tematu obiektu tymczasowego. Za poszanowanie miejsca, w którym powstało – nie przytłaczając go swoją obecnością, a jednocześnie wzbogacając przestrzeń o ciekawą, połyskliwą i oferującą lustrzane odbicia otoczenia, formę przestrzenną”.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w miniony piątek w Muzeum Śląskim w Katowicach. – Dziękujemy Zagłębiowskiej Izbie Gospodarczej na czele z prezesem Piotrem Gilem za możliwość realizacji tego projektu, Agnieszce Jasińskiej (Projekt Marka) – pomysłodawczyni tego przedsięwzięcia, generalnemu wykonawcy obiektu MGM Expo, a także miastu Dąbrowa Górnicza i Fabryce Pełnej Życia za owocną współpracę – napisało biuro projektowe MWArchitekci.

Zobaczcie zdjęcia wyróżnionego obiektu.