Producent okuć i klamek do okien kupił działkę inwestycyjną w Kazdębiu w Dąbrowie Górniczej

Kolejna firma kupiła działkę inwestycyjną w Kazdębiu w Dąbrowie Górniczej. Przedsiębiorstwo będzie tam produkować okucia i klamki do okien.

UM Dabrowa Górnicza
Nowy inwestor w Kazdębiu w Dąbrowie Górniczej

Dąbrowska spółka Alent, jako trzecia firma, kupiła działkę inwestycyjną w Kazdębiu w Dąbrowie Górniczej. Przedsiębiorstwo zakupiło 0,7 ha działki, za którą zapłaciło 1,4 mln zł.

Teren w Kazdębiu jest dobrze skomunikowany, odpowiednio przygotowany, uzbrojony w sieci energetyczne i wodno-kanalizacyjne. Jest to idealne miejsce dla naszej przyszłej inwestycji. Zbudujemy tam halę produkcyjną, co pozwoli na zwiększenie produkcji i wolumenu sprzedaży. Ta działka daje również możliwość ewentualnej rozbudowy w przyszłości, więc będzie odpowiednia na najbliższe lata. Posiadanie własnej nieruchomości daje niezależność i większą swobodę działania. Nie musimy np. dostosowywać się do możliwości, jakie ma wynajmowany obiekt, nie ryzykujemy też, że umowa najmu zostanie wypowiedziana – opowiadają Rafał i Piotr Banach, właściciele spółki Alnet.

Okucia i klamki do okien

Alent zajmuje się produkcją okuć i klamek do okien, ale w przyszłości właściciele planują rozwinięcie produkcji o inne wyroby dla sektora stolarki okiennej i drzwiowej.

Chcemy jak najszybciej ruszyć z budową, rozglądamy się już za wykonawcą, przygotowujemy się do procedur związanych z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń. Planujemy, że w przyszłym roku rozpoczniemy produkcję – mówią Rafał i Piotr Banach.

To już trzecia firma w Kazdębiu

Poza Alnetem działki inwestycyjne w Kazdębiu zakupiły:

  • Calmtec, zajmujący się wykonawstwem konstrukcji stalowych, urządzeń dla przemysłu oraz instalacji technologicznych;
  • JM Stale, wytwarzająca prefabrykaty zbrojeniowe dla budownictwa.