Próba morderstwa w Zawierciu. Policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który chciał zabić partnerkę

Do próby zabójstwa doszło w Zawierciu. Na ulicy Paderewskiego samochód wpadł do rowu. Okazało się, że do zdarzenia doszło, ponieważ 25-letnia kobieta próbowała uniknąć ciosów nożem od swojego starszego partnera. Wskutek szarpaniny pojazd, w którym podróżowało także dwoje dzieci, wpadł do rowu. Mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia, jednak po kilkunastu godzinach został odnaleziony.

Zawiercie. Mężczyzna usiłował zabić swoją partnerkę

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 11 czerwca. Około godziny 21:40 ulicą Paderewskiego przejeżdżał samochód, za kierownicą którego siedział 37-letni obywatel Bułgarii. Mężczyzna groził swojej 25-letniej partnerce, która podróżowała z nim w pojeździe, że ją zabije.

- Mężczyzna wyciągnął nóż i zaczął zadawać jej ciosy. Pasażerka, chcąc się uchronić i uciec z pojazdu, chwyciła za kierownicę, wskutek czego samochód wylądował w rowie. 37-latek siłą wyciągnął kobietę z auta, a następnie zadał jej kolejne ciosy - informuje Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu.

Na szczęście wystraszonej kobiecie udało się uwolnić, a następnie dobiec do najbliższego punktu, w którym obsługa zadzwoniła po pomoc. Obywatelka Bułgarii wraz z 7-letnim i 2-miesięcznym synem została zabrana do szpitala. Dzieci nie odniosły obrażeń.

Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Policjanci rozpoczęli poszukiwania napastnika. Dzięki skrupulatnej pracy operacyjnej w poniedziałek, 12 czerwca na terenie sąsiadującego powiatu, napastnik został zatrzymany.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. W środę, 14 czerwca zawierciański sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu, najbliższe 3 miesiące spędzi w izolacji. Za usiłowanie zabójstwa mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 8 do 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Zatrzymanie Tomasza M.

Może Cię zainteresować:

Optyk z Sosnowca skazany za zabójstwo 11-letniego Sebastiana z Katowic. Resztę życia spędzi za kratami

Autor: Patryk Osadnik

15/02/2023