„Prezentował inną czynność seksualną osobie małoletniej”. Policjanci proszą o pomoc w ustaleniu jego personaliów

Policjanci z Sosnowca poszukują mężczyzny, który – w tramwaju – „prezentował inną czynność seksualną osobie małoletniej”. Policja opublikowała jego wizerunek.

Jak informują policjanci, prowadzone jest postępowanie w sprawie prezentowania innej czynności seksualnej osobie małoletniej.

Do zdarzenia doszło jeszcze latem, 22 sierpnia 2021 roku, w tramwaju linii 15, w rejonie przystanków Basen Sielec – Sosnowiec Środula. Funkcjonariusze sosnowieckiej komendy publikują wizerunek sprawcy prosząc jednocześnie o pomoc w ustaleniu jego personaliów.

Co ważne, sprawca może nie być tak szczupły, jak na zdjęciach, ponieważ obraz jest nieco zdeformowany przez szerokokątną kamerę z tramwaju.

– Sprawca działając w celu własnego zaspokojenia prezentował osobie małoletniej dokonanie innej czynności seksualnej. Dopuścił się tym samym przestępstwa określonego w artykule 200 § 4 kodeksu karnego – wyjaśniają sosnowieccy policjanci. – Osoby, które posiadają w tej sprawie jakiekolwiek informacje, proszone są o kontakt z wydziałem kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu pod numerem telefonu 47 852 12 80, oficerem dyżurnym pod numerem 47 852 12 55 lub 47 852 12 00 lub o osobisty kontakt z najbliższą jednostką policji. Osobom przekazującym informacje zapewniamy pełną anonimowość – dodają.