Premiera spektaklu, warsztaty i jeszcze więcej w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu dla najmłodszych

Początek czerwca w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu dedykowany jest dzieciom. Przygotowano wiele wydarzeń dla najmłodszych mieszkańców miasta.

Teatr Zagłębia w Sosnowcu
Teatr Zagłębia w Sosnowcu dla dzieci

Aktorzy i aktorki Teatru Zagłębia w Sosnowcu będą specjalnymi gośćmi podczas „Błękitnego marszu” organizowanego w duchu solidarności z osobami w spektrum autyzmu przez Szkołę Podstawową nr 6 im. Juliusza Słowackiego w Sosnowcu 1 czerwca (środa).

W tym dniu o godzinie 16:30 na stadionie GKS w Katowicach odbędzie się rewanż piłki nożnej między Teatrem Zagłębia a Teatrem Śląskim przy wsparciu samorządowców z Sosnowca i Katowic. Wydarzenie jest kontynuacją projektu Zagłębie//Śląsk – inicjatywy opartej o współpracę dwóch czołowych instytucji kultury regionów Zagłębia Dąbrowskiego i Górnego Śląska.

Główny punkt czerwcowego programu

Premiera spektaklu „Baśnie Andersena” w reż. Macieja Podstawnego odbędzie się 3 czerwca o godz. 18:00. W sobotę i niedzielę (4 i 5 czerwca) pokazy spektaklu będą urozmaicone o animacje oraz warsztaty dla rodziców z dziećmi.

W pierwszy weekend czerwca zapraszamy na spektakl, którego podstawą są baśnie Andersena w najnowszym, pięknym tłumaczeniu Bogusławy Sochańskiej. Oprócz ulubionych tytułów: „Dziewczynka z zapałkami”, „Brzydkie kaczątko”, „Mała syrenka” czy „Calineczka”, w scenariuszu znajdują się też równie ciekawe, choć mniej znane teksty – mówi Jacek Jabrzyk, zastępca dyrektora ds. artystycznych.

czytaj więcej:

Letnie Granie Przedsatwień Teatralnych

Co pojawi się na tegorocznym LGPT?

Dzień Teatromana w Sosnowcu

Dzień Teatromana w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu

Złote maski dla Teatru Zagłębia w Sosnowcu

Teatr Zagłębia nagrodzony. Plany na kolejne miesiące

„Kreszany" po ukraińsku i angielsku

„Kreszany" po angielsku i ukraińsku

Nominacje do Złotych Mask dla teatrów w Zagłębiu

Złote Maski dla zagłębiowskich teatrów?

125 drzew na 125-lecie Teatry Zagłębia w Sosnowcu

125 drzew na 125-lecie Teatru Zagłębia w Sosnowcu

Spektakl „Przodownicy Miłości. Rewia związkowo-robotnicza” w reż. Jacka Mikołajczyka

125-lecie Teatru Zagłębia. Powstanie druga scena