Prawie 6 mln złotych kosztował remont dróg we wschodnich dzielnicach Sosnowca

W Sosnowcu przebudowano sieć wodociągową i odbudowano nawierzchnię trzech dróg: Sławkowskiej, Dojazdowej i Pekińskiej. Remont kosztował prawie 6 mln złotych.

UM Sosnowiec
Remont dróg w Sosnowcu

Trzy drogi we wschodnich dzielnicach Sosnowca zostały wyremontowane. To Sławkowska, Dojazdowa i Pekińśka, gdzie przebudowano sieć wodociągową i odbudowano nawierzchnię. Projekt przeprowadziłu Sosnowieckie Wodociągi we współpracy z magistratem.

- Najtrudniejsze, najbardziej czasochłonne prace związane były z budową nowej sieci wodociągowej. W sumie ułożono jej 2,8 kilometra. Wybudowano również nowe przyłącza. Po zakończeniu prac ziemnych wykonawca, którym było Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów z Gliwic skupiło się na odtworzeniu dróg i chodników, które przy tego typu inwestycjach są rozbierane - informuje Urząd Miasta Sosnowiec.

Na ul. Sławkowskiej pojawił się ponad kilometr nowego chodnika - od skrzyżowania z ul. Jałowcową do skrzyżowania z ul. Pekińską. Kolejnych kilkaset metrów w innych miejscach, gdzie realizowano inwestyche. Do tego trzy kilometry nowego krawężnika i ponad kilometr obrzeża.

- To co z pewnością najbardziej ucieszy kierowców związane jest z nowym, równym asfaltem. Nowa nawierzchnia pojawiła się na ul. Sławkowskiej, Pekińskiej i Dojazdowej. W sumie to 1,7 kilometra - podaje UM Sosnowiec.

Budynek dawnej szkoły górniczej zmieni się w budynek mieszkalny

Może Cię zainteresować:

Komu przyznawane będą mieszkania społeczne w Czeladzi? Powstaje regulamin. „Wstępne ustalenia były konsultowane z prezesem spółki SIM”

Autor: Redakcja

10/08/2023

MB Zagłębie Sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Koszykarki Zagłębia zadebiutują w europejskich rozgrywkach. Poznały już rywalki w EuroCup. Rywalizacja rozpocznie się w październiku

Autor: Redakcja

10/08/2023