Prace remontowe na ulicy Kukułek w Sosnowcu zostaną wznowione. Miasto podpisało umowę z nowym wykonawcą

W Sosnowcu powrócą prace przy remoncie ulicy Kukułek. Firmę ze Świętochłowic, która wycofała się z placu budowy zastąpi Silesia Invest. – Mieliśmy tutaj, niestety, zamieszanie z tą inwestycją – przyznaje Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

UM Sosnowiec
Remont ul. Kukułek w Sosnowcu zostanie dokończony

Wcześniej prace na ul. Kukułek w Sosnowcu prowadziła firma Junkobud sp. z o.o. ze Świętochłowic. Rozpoczęty w styczniu 2021 roku remont został jednak wstrzymany, a wykonawcy opuścili plac budowy. Wówczas przebudowa miała kosztować miasto 5,9 mln zł. Teraz firma Silesia Invest wykona prace za niemal 5,5 mln zł.

Podczas inwestycji ma zostać wybudowana nowa jezdnia o długości 1,7 km. Położony będzie nowy asfalt, powstaną chodniki i oświetlenie. Organizacja ruchu na ulicy 11 Listopada ulegnie zmianie. Kierowcy jadący od Niwki i Dańdówki odzyskają możliwość zjazdu w ul. Kukułek.

Mieliśmy tutaj, niestety, zamieszanie z tą inwestycją, ale liczymy, że to co złe w tej kwestii już za nami. Na pewne sytuacje nie mamy wpływu. Tak było w tym przypadku. Przepraszamy, że do takiej sytuacji doszło, ale nie była to wina miasta. Wracając do kwestii czysto technicznych. U niektórych kierowców nowa droga sprawia, że jeżdżą szybciej niż należy. Dlatego zadbamy o uspokojenie jazdy na tej drodze. W kilku miejscach pojawią się wyniesione skrzyżowania, co automatycznie spowoduje ograniczenie prędkości w ich rejonie – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Przebudowa obejmie inne ulice

Oprócz dotychczas planowanej modernizacji ul. Kukułek przebudowane zostaną także inne ulice Kozia oraz boczne fragmenty 11 Listopada.

Inwestycja jest realizowana częściowo w ramach dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych (2,9 mln zł).

Wykorzystamy te pieniądze w najlepszy możliwy sposób. Cieszę się, że nasze staranie i zmiany w Sosnowcu są doceniane w Urzędzie Wojewódzkim. To też realizacja obietnicy złożonej przeze mnie oraz klub Koalicji Obywatelskiej Wspólnie dla Sosnowca – mówił prezydent Sosnowca.