Prace remontowe na ulicy Kukułek w Sosnowcu zostaną wznowione. Miasto podpisało umowę z nowym wykonawcą

W Sosnowcu powrócą prace przy remoncie ulicy Kukułek. Firmę ze Świętochłowic, która wycofała się z placu budowy zastąpi Silesia Invest. – Mieliśmy tutaj, niestety, zamieszanie z tą inwestycją – przyznaje Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

UM Sosnowiec
Remont ul. Kukułek w Sosnowcu zostanie dokończony

Wcześniej prace na ul. Kukułek w Sosnowcu prowadziła firma Junkobud sp. z o.o. ze Świętochłowic. Rozpoczęty w styczniu 2021 roku remont został jednak wstrzymany, a wykonawcy opuścili plac budowy. Wówczas przebudowa miała kosztować miasto 5,9 mln zł. Teraz firma Silesia Invest wykona prace za niemal 5,5 mln zł.

Podczas inwestycji ma zostać wybudowana nowa jezdnia o długości 1,7 km. Położony będzie nowy asfalt, powstaną chodniki i oświetlenie. Organizacja ruchu na ulicy 11 Listopada ulegnie zmianie. Kierowcy jadący od Niwki i Dańdówki odzyskają możliwość zjazdu w ul. Kukułek.

Mieliśmy tutaj, niestety, zamieszanie z tą inwestycją, ale liczymy, że to co złe w tej kwestii już za nami. Na pewne sytuacje nie mamy wpływu. Tak było w tym przypadku. Przepraszamy, że do takiej sytuacji doszło, ale nie była to wina miasta. Wracając do kwestii czysto technicznych. U niektórych kierowców nowa droga sprawia, że jeżdżą szybciej niż należy. Dlatego zadbamy o uspokojenie jazdy na tej drodze. W kilku miejscach pojawią się wyniesione skrzyżowania, co automatycznie spowoduje ograniczenie prędkości w ich rejonie – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Przebudowa obejmie inne ulice

Oprócz dotychczas planowanej modernizacji ul. Kukułek przebudowane zostaną także inne ulice Kozia oraz boczne fragmenty 11 Listopada.

Inwestycja jest realizowana częściowo w ramach dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych (2,9 mln zł).

Wykorzystamy te pieniądze w najlepszy możliwy sposób. Cieszę się, że nasze staranie i zmiany w Sosnowcu są doceniane w Urzędzie Wojewódzkim. To też realizacja obietnicy złożonej przeze mnie oraz klub Koalicji Obywatelskiej Wspólnie dla Sosnowca – mówił prezydent Sosnowca.

czytaj więcej:

Przebudowa ul. Kukułek została wznowiona

Rozpoczęła się wcześniej wstrzymana przebudowa ul. Kukułek

Demontaż konstrukcji starego wiaduktu na Wojska Polskiego rozpoczął się na początku kwietnia

Trwa remont wiaduktu na ulicy Wojska Polskiego. I nie tylko

Zakończyły się prace na ulicy Kraszewskiego

Koniec czterech inwestycji drogowych w mieście

Przebudowa ulicy Zaruskiego

Przebudowa ulic Zaruskiego i Komorowskiego. Co się zmieni?

Ulica Kukułek

Mimo problemów przebudowa ulicy Kukułek została dokończona

Przebudowa ul. Kukułek została wznowiona

Remont ul. Kukułek został wznowiony. Potrwa kilka miesięcy

Budżet Obywatelski w Sosnowcu pomysły mieszkańców

Pomysły mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego