Prace budowlane przed dworcem zostaną zakończone w przyszłym roku? Sprawę przeanalizowali specjaliści STS

Przebudowa placu przed dworcem PKP w Sosnowcu miała zakończyć się w maju br. Kolejne przetargi, pandemia COVID-19, a także zmiany wykonawców to tylko niektóre z problemów, które opóźniają finalizację inwestycji. Specjaliści z katowickiego STS, jednej z największych firm bukmacherskich w Polsce, przeanalizowali sprawę oficjalnego zakończenia inwestycji.

Plac przed dworcem pkp

Prace remontowe przed dworcem PKP w Sosnowcu rozpoczęły się w 2021 roku. Pierwszy termin ich zakończenia został oszacowany na koniec tego samego roku. Jednak już na początku data została przesunięta na pierwszy kwartał 2022 roku, następnie na koniec wakacji. Według wstępnych założeń, na placu przed Dworcem PKP miał odbyć się koncert z okazji 120-lecia Sosnowca, który ostatecznie odbędzie się w Parku Sieleckim.

Jak informuje Rafał Łysy - rzecznik prasowy sosnowieckiego urzędu miasta, w ciągu najbliższych kilku dnach w Biuletynie Informacji Publicznej pojawi się przetarg na dokończenie inwestycji, jednak część projektu ze względu na okoliczności zostanie zmieniona. Na placu mają pojawić się jeszcze m. in. ławki, fontanna, a także zasadzone zostaną drzewa.

- Urząd Miejski będzie w stanie określić konkretny termin zakończenia prac, gdy w przetargu zostanie wyłoniony nowy wykonawca. Data ukończenia inwestycji powinna zostać podana w przeciągu najbliższego miesiąca - informuje Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM w Sosnowcu.

Eksperci STS oszacowali datę zakończenia prac

Przekładany kilkukrotnie termin zakończenie prac stał się przedmiotem analiz specjalistów z katowickiego STS, największej firmy bukmacherskiej w Polsce, przeanalizowali sprawę zakończenia inwestycji.

Według analityków STS, , najbardziej prawdopodobne jest oficjalne zakończenie prac do końca maja 2023 roku. Najwięcej osób obstawia właśnie ten termin. Kurs na takie wydarzenie wynosi 1.65, co oznacza, że za każde postawione 100 zł można wygrać 145,20 zł.

- Optymiści, wierzący, że przebudowa zakończy się jeszcze w 2022 roku, mogą wygrać aż 453,20 zł (kurs 5,15). Natomiast stawiając na finał inwestycji do końca marca 2023, można wygrać 237,60 zł (kurs 2,70) - wyjaśnia spółka STS.