Poznajcie zwycięzców „Lokalu na start" w Dąbrowie Górniczej. Co pojawi się w mieście?

Znamy już zwycięzców kolejnej edycji „Lokal na start" w Dąbrowie Górniczej. Czterech nowych przedsiębiorców stworzy swój biznes w mieście.

UM Dąbrowa Górnicza
„Lokal na start" w Dąbrowie Górniczej

W Dąbrowie Górniczej rozstrzygnięto szóstą edycję programu miejskiego „Lokal na start". Program jest wspólnym przedsięwzięciem miasta i Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Dzięki niemu małe i mikro firmy mogą ubiegać się o lokal z niskim kosztem najmuj w atrakcyjnych warunkach. Do programu kwalifikują się przedsiębiorcy, którzy dopiero otwierają swoją działalność gospodarczą lub prowadzą ją nie dłużej niż 5 lat.

Wysoki poziom i kolejne biznesy w mieście

Poziom wniosków był bardzo wysoki. Jeżeli chodzi o pomysły na biznes, to widzę spore szanse na ich rozwój w naszym mieście. Była to bardzo ciekawa edycja – ocenia Joanna Klimasz, członkini jury, współwłaścicielka pracowni architektonicznej Baza Group, laureatka czwartej edycji konkursu.

Ostatecznie zwyciężyli:

  • Karolina Grudniak przy ul. 3-go Maja zajmie się ręcznym wyrobem jedwabnych dodatków i ozdób do włosów
  • Krystian Ciuruś przy ul. III Powstania Śląskiego 4 otworzy siedzibę firmy zajmującej się budownictwem, remontami i pracami wykończeniowymi
  • Edyta Łazarz w tym samym budynku – przy ul. III Powstania Śląskiego 4, przygotuje escape room, czyli miejsce, z którego trzeba się „wydostać”, a drogą do tego jest rozwiązanie rozmaitych zadań, zagadek czy łamigłówek.
  • Jarosław Szulerecki przy ul. Piłsudskiego 34/633 zajmie się diagnostyką i programowaniem komputerów samochodowych oraz dorabianiem i programowaniem kluczyków.
„Lokal na start” realizujemy już ponad trzy lata. Duże zainteresowanie każdą edycją, ciekawe pomysły, które się pojawiają, a także to, że wiele firm, które wzięły udział w programie z powodzeniem działa na rynku dobrze pokazuje, że warto stawiać na przedsięwzięcia wspierające mikroprzedsiębiorczość – podkreśla Marcin Bazylak, prezydent miasta.