Powstał dokument o Zagłębiu Sosnowiec. Pięć odcinków, dużo emocji, także tych z szatni. „To nie będzie historia zwycięzców”

Sceny z murawy, kulisy szatni i z klubowych gabinetów, ale też codzienne problemy, ogromne emocje, adrenalina. I zwątpienie. „Zawsze wierni” to wycinek historii Zagłębia Sosnowiec, którą napisało życie podczas pandemii COVID-19. Wkrótce premiera tego pięcioodcinkowego dokumentu.

Zagłębie Sosnowiec/ „Zawsze wierni”
Zagłębie Sosnowiec

Dokument „Zawsze wierni. Niełatwa historia wielkiego klubu. Sezon 2020/21” nakręcony został przez klubową telewizję. – To co zaraz zobaczycie, to nie będzie historia zwycięzców – mówi Artur Boruc, bramkarz Legii Warszawa, który jest jedną z osób promujących dokument. W zapowiedzi pojawia się między innymi także Dariusz Dudek.

Wygląda na to, że dokument będzie pełny emocji, szczególnie, że dla Zagłębia ostatnie lata łatwe nie były. Przypomnijmy: drużyna spadła z Ekstraklasy w sezonie 2018/2019. W klubie marzą o powrocie, tymczasem w zeszłym sezonie Zagłębie broniło się przed spadkiem z I ligi, a w obecnych rozgrywkach zajmuje po rundzie jesiennej odległe, czternaste miejsce w tabeli.


Runda, w której Zagłębie wygrało pięć meczów, sześć zremisowało i dziewięć przegrało została zarejestrowana przez klubową telewizję.

– W wyniku zebranego materiału powstał dokument, który przedstawia wyboistą drogę Zagłębia w rozgrywkach ligowych. Dokument został podzielony na pięć odcinków. W każdym z nich kibice zobaczą nie tylko sceny z murawy, ale także przeniosą się do szatni i klubowych gabinetów. Codzienne problemy, ogromne emocje, adrenalina, ale także zwątpienie. „Zawsze wierni” to historia, którą napisało życie podczas pandemii COVID-19 – mówi Michał Grzyb, rzecznik Zagłębia Sosnowiec.

Premiera dokumentu już 1 stycznia 2022 roku.

czytaj więcej:

MKS Będzin

MKS Będzin vs Warta Zawiercie w ćwierćfinale Pucharu Polski

Od skrzata do olimpijczyka

Gra miejska już w niedzielę. Muzeum zaprasza wideoklipem

Siatkówka Katowice

Bilety na mecz Polska-Niemcy w Sosnowcu wyprzedane

MKS przegrał z Treflem

Adria Cup: koszykarze MKS rozpoczynają walkę o Final Four

Nowe boisko do siatkówki plażowej w Czeladzi

Nowe boisko do siatkówki plażowej w mieście

Rekordziści Guinnessa w 1987 roku

Największa lekcja pływania odbędzie się 1 kwietnia

Juniorzy Zagłębia Sosnowiec awansowali do CLJ

Dwa razy dokonali niemożliwego. Wielki sukces juniorów