Poważna awaria w Dąbrowie Górniczej. 14 tysięcy mieszkań będzie pozbawionych ciepła

1

Zimne kaloryfery w 14 tysiącach mieszkań? Tauron Ciepło będzie usuwać poważną awarię głównego rurociągu magistralnego w Dąbrowie Górniczej. Prace rozpoczynają się w środę, 15 grudnia, a zakończyć się mają w czwartek, 16 grudnia.

Do awarii doszło już kilka dni temu – mieszkańcy zgłaszali problemy z ogrzewaniem swoich mieszkań. Jak się okazuje, awaria jest poważna. Chodzi o nieszczelność głównego rurociągu magistralnego. Awaria ma zostać usunięta w jak najkrótszym czasie. Wiadomo, że ekipy naprawcze będą pracowały bez przerw, w trybie zmianowym.

– W związku z koniecznością usunięcia poważnej nieszczelności głównego rurociągu magistralnego w Dąbrowie Górniczej, Tauron Ciepło zmuszony jest wstrzymać na czas naprawy dostawy ciepła do części budynków w mieście. Przerwa w dostawach dotyczy budynków w dzielnicach: Łęknice, Morcinka, Stary Gołonóg , osiedle Korczaka oraz części Centrum Dąbrowy Górniczej. Usunięcie awarii jest konieczne ze względów technologicznych i operacyjnych. Przewidywany termin wznowienia dostawy ciepła planowany jest na 16.12.2021 r. w godzinach dopołudniowych. Służby techniczne Tauron Ciepło dokładają wszelkich starań aby szybko i sprawnie przeprowadzić prace naprawcze i skrócić do minimum wymaganą technologicznie, konieczną przerwę w dostawie ciepła – informuje Tauron Ciepło.

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych precyzuje, że w związku z awarią w źródle ciepła, od dnia 15.12.2021 godz. 04:00 do dnia 16.12.2021 godz. 08:00 mogą nastąpić zakłócenia w dostawie energii cieplnej do budynków przy 1 Maja 50a, 1 Maja 50b, 1 Maja 63, Królowej Jadwigi 1, Królowej Jadwigi 26, Wojska Polskiego 5, Kard. Stefana Wyszyńskiego 2a, Kard. Stefana Wyszyńskiego 2/1, Kard. Stefana Wyszyńskiego 2/2, Karola Adamieckiego 13, Tadeusza Kościuszki 31.

czytaj więcej:

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Pierwszy etap remontu stadionu powoli dobiega końca

Stadion miejski zostanie oddany do użytku przed terminem?

Minister zdrowia Adam Niedzielski

Ministerstwo Zdrowia wysyła SMS-y. Dziękuje za szczepienie

Iwona Załucka

Sosnowiec. Protest przeciw projektowi ustawy „Lex Czarnek”

Od stycznia 2022 roku rusza sosnowiecki bon żłobkowy

Bon żłobkowy już od stycznia. Jak się ubiegać o świadczenie?

Bas Tajpan, finalista programu Lego Masters, buduje z klocków makietę dworca

Zielone światło dla komunikacji miejskiej i rowerów?

Konferencja w Sosnowcu

Zniżki w Sosnowcu? Tylko z paszportem covidowym