Poszukiwana 30-latka potrąciła policjanta w Jaworznie. Padły strzały, zablokowano wyjazdy z miasta

Okazało się, że zatrzymana do kontroli drogowej w Jaworznie 30-latka była poszukiwana. Uciekła, choć w kierunku jej samochodu padły strzały. Policjanci zablokowali wszystkie wyjazdy z miasta, ale udało się ją namierzyć dopiero następnego dnia.

KMP Jaworzno
Poszukiwana 30-latka została zatrzymana

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w sobotę, 11 grudnia, przed godz. 19.00 na ul. Jana Pawła II, gdzie mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie zatrzymali do kontroli kierującą osobowym peugeotem kobietę.

- Po wylegitymowaniu kierującej i sprawdzeniu jej w policyjnych bazach danych okazało się, że jest ona poszukiwana celem odbycia kary 20 dni aresztu. Gdy jeden z mundurowych wydał kobiecie polecenie, aby wyszła z auta, ta natychmiast wrzuciła wsteczny bieg i gwałtownie ruszyła - informuje asp. szt. Michał Nowak, rzecznik KMP Jaworzno.

Funkcjonariusz próbował jeszcze wyciągnąć kluczyki ze stacyjki samochodu, ale został potrącony i upadł na jezdnię.

- W kierunku opon pojazdu padły dwa strzały, mimo to peugeot z impetem odjechał z miejsca kontroli. Policjanci ruszyli w pościg, jednak kobieta zdołała uciec - dodaje asp. szt. Michał Nowak.

Policja zablokowała wszystkie drogi wyjazdowe z Jaworzna, na miejsce przysłano posiłki z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, a kryminalni rozpoczęli poszukiwania 30-latki bez stałego adresu zameldowania.

W niedzielę, 12 grudnia, około godz. 17.00 funkcjonariuszom udało się zatrzymać poszukiwaną w mieszkaniu na terenie Chrzanowa. - Była całkowicie zaskoczona wizytą śledczych - podkreśla asp. szt. Michał Nowak.

30-latka trafiła do aresztu. W poniedziałek, 13 grudnia, prowadzone są czynności z jej udziałem.