Ponownie można pływać w Pogorii I i Pogorii III. Wcześniej wykryto przekroczone normy bakterii

Pogoria I i Pogoria III zostały ponownie otwarte po tym, jak w zbiornikach wykryto przekroczone normy bakterii kałowych i E. Coli. - Wyniki badań próbek wody pobranych w piątek, 5 sierpnia, spełniają wszelkie wymogi jakości wody w kąpieliskach - poinformował Urząd Miasta Dąbrowa Górnicza.

UM Dąbrowa Górnicza
Pogoria I i III

W czwartek, 4 sierpnia, pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dąbrowie stwierdzili przekroczone normy bakterii kałowych i E. Coli w próbkach wody pobranych z Pogorii I i Pogorii III.

- Badania stanu wody przeprowadzane są co dwa tygodnie według uzgodnionego z sanepidem harmonogramu. Od rozpoczęcia sezonu w połowie czerwca aż do teraz żadne z wyników badań nie wykazywały przekroczenia norm - poinformował Henryk Mańka, zastępca dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.

Na terenie obu zbiorników natychmiast wprowadzono zakaz kąpieli i zlecono kolejne badania.

- Wyniki badań próbek wody pobranych w piątek, 5 sierpnia, spełniają wszelkie wymogi jakości wody w kąpieliskach. Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Dąbrowie Górniczej wydał decyzję o cofnięciu zakazu kąpieli - poinformował Urząd Miasta Dąbrowa Górnicza.

Od niedzieli, 7 sierpnia, można ponownie pływać w Pogorii I i Pogorii III.