„Polska nieznana z lotu ptaka”. Piękne zdjęcia Roberta Neumanna w Mediatece w Sosnowcu

Wystawa fotograficzna Roberta Neumanna „Polska nieznana z lotu ptaka” dostępna jest w Galerii Zagłębiowskiej Mediateki przy ulicy Kościelnej 11. Zdjęcia będzie można do 21 stycznia. U nas zobaczycie kilka z nich.

Najpierw był dron

Robert Neumann uwielbia fotografować i filować. Swoją przygodę zaczynał od bezzałogowych statków powietrznych z czasem docenił fotografię tradycyjną. Najczęściej w swoich pracach wykorzystuje tematykę lotniczą, sportową oraz tradycje lokalne (procesje, obyczaje itd.).

Urodzony 4 marca 1985 roku w Gliwicach fotograf zdobył tytuł inżyniera budownictwa na Uniwersytecie w Glasgow w Szkocji. Swoim dronem sfotografował i sfilmował wiele ciekawych miejsc na terenie województwa śląskiego, jak i całego kraju i Europy. Na swoich zdjęciach często uwiecznia miejsca na ogół niedostępne oraz sytuacje niecodzienne.

Różne miejsca, różne pory roku

Wystawa „Polska nieznana z lotu ptaka” w sosnowieckiej Mediatece przedstawia ciekawe miejsca z całej Polski w niecodziennej perspektywie.

Oglądający będą mogli nie tylko szybko się relokować po Polsce, bo przykładowo z Sosnowca nad morze czy w Bieszczady, ale też przenosić w czasie, bo sfotografowane miejsca będą pokazane w różnych porach roku – informują w sosnowieckiej Mediatece.

czytaj więcej:

Ławka Jacka Cygana

Uruchomiono muzyczną ławkę Jacka Cygana w Sosnowcu

Golec u Orkiestra

Golec uOrkiestra w Będzin Arenie. Na inaugurację festiwalu

Igraszki z diabłem

Premiera "Igraszek z diabłem". Cel: charytatywny

Wystawa Znane Zagłębianki Znani Zagłębiacy

Nowa wystawa w Sosnowcu. W przejściu podziemnym

Zdewastowana figura mężczyzny

Zdewastowano instalację rzeźbiarską "Mężczyzna"

Fantastyka 2022 Sosnowiec

Podsumowanie Fantastyki2022 w Sosnowcu

„Boscy" w sosnowieckiej Muzie

Pokaz filmu „Boscy" w sosnowieckiej Muzie