Policyjny pościg ulicami Będzina. 35-letni kierowca został zatrzymany: miał niemal 2 promile, a przy sobie narkotyki...

Najpierw uciekał samochodem, potem pieszo. Jak się okazało, 35-letni mężczyzna miał niemal 2 promile alkoholu, trzy orzeczone zakazy prowadzenia pojazdów, a na dodatek – przy sobie – amfetaminę...

Fot. Policja Będzin
Policja Będzin

Policjanci z będzińskiej drogówki w rejonie ulicy Sienkiewicza próbowali zatrzymac do kontroli kierowcę opla, jednak na widok policyjnego patrolu mężczyzna gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg, zakończony przy ulicy 1 Maja. Mężczyzna wysiadł z samochodu i próbował uciec pieszo, ale szybko został zatrzymany.

Policjanci wyczuli od 35-latka alkohol. Badanie alkomatem potwierdziło, że prowadził samochód, mając w organizmie blisko 2 promile. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna ma trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych wydane przez Sąd Rejonowy w Będzinie. W dodatku stróże prawa znaleźli u niego amfetaminę – relacjonują będzińscy policjanci.

Zatrzymany 35-latek najpierw trafił do policyjnej celi, a potem usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.