Policjant z Dąbrowy Górniczej miał dzień wolny, ale ruszył w pościg za sklepowym złodziejem. Skradziony towar został odzyskany

Policjant dąbrowskiego „drogówki”, choć miał wolne, zatrzymał sklepowego złodzieja. Mężczyznę uciekającego ze sklepu ze skradzionym towarem obezwładnił po krótkim pościgu.

Fot. Policja Dąbrowa Górnicza
Policjant zatrzymał sklepowego złodzieja

Do zdarzenia doszło w centrum Dąbrowy Górniczej. Z jednego ze sklepów wybiegł mężczyzna trzymający w ręku skradziony towar. Sytuację zauważył funkcjonariusz dąbrowskiej drogówki – choć miał wolne ruszył w pościg za złodziejem.

Policjant znał dobrze okolicę, więc pościg nie trwał długo. Kiedy dogonił sprawcę szybko go obezwładnił, po czym zadzwonił patrol i przekazał w ręce mundurowych. Skradziony ze sklepu towar został odzyskany.

– Dzięki szybkiej reakcji oraz umiejętnościom zatrzymywania policjant dogonił złodzieja i skutecznie go obezwładnił, zanim sprawca zdążył się oddalić. Determinacja i profesjonalizm naszego stróża prawa sprawiły, że złodziej nie miał szans na ucieczkę – podkreślają w dąbrowskiej komendzie.
Policjanci zatrzymali dwóch włamywaczy

Może Cię zainteresować:

Ukradli artykuły spożywcze warte niemal... 80 tysięcy złotych. Daleko nie uciekli. Zatrzymani mężczyźni trafili do aresztu

Autor: Redakcja

13/05/2024

Przejęte narkotyki

Może Cię zainteresować:

Kryminalni z Sosnowca przejęli ponad 4 kilogramy narkotyków. I to jednego dnia

Autor: Redakcja

09/05/2024

Policja

Może Cię zainteresować:

Policjant z Sosnowca zatrzymał po służbie pijanego kierowcę. W Dąbrowie Górniczej. 31-latek miał we krwi prawie 3 promile!

Autor: Redakcja

07/05/2024