Policjanci z Wojkowic zatrzymali kobietę podejrzaną za rozbój na obywatelu Gruzji

Policjanci z Wojkowic zatrzymali 45-letnią kobietę podejrzaną o rozbój na 30-letnim obywatelu Gruzji. Kobieta miała wspólnika, który podczas zdarzenia używał przedmiotu przypominającego broń.

Śląska Policja
Podejrzana o rozbój w Wojkowicach

Policjanci z Wojkowic otrzymali wezwanie od 30-letniego obywatela Gruzji. Mężczyzna świadczy usługi dla jednej z firm przewozowych. Przestraszony kierowca poinformował funkcjonariuszy, że gdy podczas pracy znalazł się na ul. Zacisze w Wojkowicach, został zaatakowany przez kobietę oraz mężczyznę z bronią w ręce.

Na miejscu okazało się, iż obywatel Gruzji przyjechał na umówione miejsce, wówczas podejrzana poprosiła go o pomoc. Kierowca wysiadł z auta, a wtedy podszedł do niego mężczyzna z bronią. Kierowca w obawie o swoje życie uciekł w najbliższą uliczkę. Do samochodu wrócił, kiedy zorientował się, że oprawcy odeszli z miejsca zdarzenia wraz z jego telefonem komórkowym oraz portfelem.

Policja poszukuje wspólnika podejrzanej

Dzięki zabezpieczonemu monitoringowi funkcjonariusze mogli zarejestrować sprawców. Udało się zatrzymać 45-letnią podejrzaną. Podejrzana została zatrzymana w tymczasowym areszcie na 3 miesiące. W dalszym ciągu poszukiwany jest jej wspólnik.