Policjanci z Wojkowic zatrzymali 33-letniego mężczyznę. Za kradzieże z włamaniem mieszkaniec powiatu będzińskiego usłyszał już sześć zarzutów

Policjanci z komisariatu w Wojkowicach zatrzymali 33-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu będzińskiego, który włamał się do niezamieszkałego domu. Jak ustalono, nie była to pierwsza kradzież z włamaniem 33-latka na terenie Wojkowic.

Policja Będzin
Policjanci z komisariatu w Wojkowicach zatrzymali 33-letniego mężczyznę

W zeszłym tygodniu policjanci z komisariatu w Wojkowicach przyjęli zgłoszenie dotyczące włamania do jednego z budynków w mieście. Jak się okazało, chodzi o budynek znajdujący się na terenie ogródków działkowych. Na miejscu policjanci wytropili 33-latka – dobrze znanego już stróżom prawa. Mężczyzna, zanim sprzedał skradzione przedmioty, przechowywał je w betonowej altanie.

Podczas dochodzenia okazało się, że to nie był jedyny występek, którego dopuścił się 33-latek. Okazało się bowiem, że od października 2021 roku mężczyzna dokonał pięciu innych kradzieży z włamaniem, a także zniszczenia mienia. Jak ustalili policjanci, 33-letni mieszkaniec powiatu będzińskiego dwukrotnie włamał się do samochodów. W pozostałych przypadkach były to włamania do budynków mieszkalnych i pomieszczeń gospodarczych.

Łączną sumę strat poniesioną w wyniku „działalności” 33-latka oszacowano na blisko 20 tysięcy złotych. Głównym celem kradzieży był sprzęt RTV, a także różnego rodzaju elektronarzędzia. Część skradzionego mienia udało się policjantom odzyskać. Zatrzymany 33-latek po spędzonym czasie w policyjnym areszcie usłyszał sześć zarzutów.