Policjanci z Sosnowca rozbili grupę przestępczą, która zajmowała się produkcją i handlem narkotykami

Jak informuje sosnowiecka policja, rozbita została grupa przestępcza, która na terenie województw śląskiego i małopolskiego zajmowała się produkcją i handlem narkotykami. Podczas likwidacji plantacji policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 300 krzaków konopi indyjskich i przeszło 20 kilogramów suszu marihuany. Zatrzymano cztery osoby, które zostały tymczasowo aresztowane.

Policja Sosnowiec
Policjanci z Sosnowca trafili na plantację konopi indyjskich

Policjanci z Sosnowca trafili na plantację konopi indyjskich w jednej z miejscowości w województwie małopolskim. Na jednej z posesji, znaleźli sprzęt do uprawy, 171 krzaków konopi indyjskich i blisko 3 kilogramy gotowego suszu.

Kolejna plantacja zlikwidowana przez sosnowieckich kryminalnych znajdowała się w Zawierciu. Tym razem policjanci zabezpieczyli 130 krzaków i dwa worki gotowego suszu. Kryminalni zabezpieczyli łącznie ponad 20 kilogramów suszu marihuany.

Zatrzymano cztery osoby

Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowana została na kwotę ponad 460 tysięcy złotych. Zatrzymano cztery osoby, trzech mężczyzn i kobietę, mieszkańców aglomeracji śląskiej. Zatrzymani usłyszeli zarzuty wytwarzania i posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz udziału w grupie przestępczej.

– Za te przestępstwa może im grozić do 15 lat więzienia. Zabezpieczono również mienie podejrzanych – samochody i gotówkę – o wartości ponad 100 tysięcy złotych. Sąd zdecydował już o zastosowaniu wobec czworga zatrzymanych tymczasowego aresztowania – informują policjanci.

czytaj więcej:

Plantacja marihuany

Policjanci z Dąbrowy zlikwidowali domową plantację marihuany

Policja Sosnowiec

Prowadził pod wpływem narkotyków, wpadł podczas kontroli

Poszukiwany

„Prezentował inną czynność seksualną osobie małoletniej”

Ksiądz pedofil

Orgia księży na parafii w Dąbrowie Górniczej?

Zaginiony z Sosnowca Marek Kleiniecki

Zaginął 38-letni Marek Kleniecki z Sosnowca

Dąbrowscy policjanci zatrzymali 41-latka

W autobusie z... siekierą. Odpowie nie tylko za rozbój

Narkotyki u mieszkańca Szczekocin

13-latek przyszedł na komisariat policji z narkotykami