Policjanci z medalami w miejskich zawodach w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. Mistrzostwa Czeladzi odbyły się w Szczyrku

Dwaj dzielnicowi, aspirant Łukasz Duś oraz aspirant sztabowy Grzegorz Bronicki, wywalczyli pierwsze i drugie miejsce w mistrzostwach Czeladzi w narciarstwie alpejskim oraz snowboardzie o puchar burmistrza miasta. Zawody odbyły się w Szczyrku i startowało w nich ponad sto osób w kilku kategoriach wiekowych.

Na stoku Beskid Sport Arena 22 i 23 stycznia odbyły się mistrzostwa Czeladzi w narciarstwie alpejskim oraz snowboardzie o puchar burmistrza Zbigniewa Szaleńca. W tym roku po raz pierwszy rywalizacja została zorganizowana w Szczyrku.

Ponad sto osób stanęło do rywalizacji

Wśród uczestników znaleźli się dwaj czeladzcy dzielnicowi, którzy są zwolennikami aktywnego spędzania wolnego czasu. W sobotę, 22 stycznia, rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 10, tuż po rozdaniu pakietów startowych

– Zawodnicy stworzyli wspaniałą atmosferę, a organizatorzy stanęli na wysokości zadania, razem tworząc wspaniałe widowisko. Dzień i noc poprzedzające zawody obfitowały w duże opady śniegu, zapewniając miłośnikom narciarskich zjazdów idealne warunki jezdne – czytamy w komunikacie policji.

Wszyscy uczestnicy mieli zapewniony ciepły posiłek oraz gorące napoje w postaci kawy i herbaty. Warto zaznaczyć, iż najmłodszym uczestnikiem był Karol Bator 5 lat, a najstarszym Karol Pasterny 75 lat.

Policjanci najlepsi w swojej kategorii wiekowej

Aspirant Łukasz Duś oraz aspirant sztabowy Grzegorz Bronicki wywalczyli dwa pierwsze miejsca podium w kategorii wiekowej 31-40 mężczyzn. Dodatkowo policjanci w okresie zimowym biorą udział w akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” przekazując najważniejsze, praktyczne rady, które skutkują poprawą poziomu zimowego bezpieczeństwa.

Puchary, medale, statuetki oraz nagrody wręczali: dyrektor MOSiR Czeladź – Jakub Kużdżał oraz pełnomocnik burmistrza miasta Czeladź ds. Sportu – Henryk Michalski. Najlepsi narciarze i snowboardziści w kategorii Open oprócz pucharu otrzymali dodatkowo zegarki.