Policjanci z Dąbrowy zlikwidowali domową plantację. Natknęli się na 266 krzaków marihuany

Policjanci z wydziału kryminalnego z Dąbrowy Górniczej dokonali zatrzymania dwóch mężczyzn, podejrzewanych o posiadanie narkotyków. Jednemu z nich postawiono zarzut nielegalnej uprawy znacznej ilości marihuany. Po przesłuchaniach obu podejrzanych sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec jednego z nich kary tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Plantacja marihuany

Kolejna nielegalna hodowla marihuany została zlikwidowana

W wyniku działań funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej udało się ustalić, że jeden z mężczyzn może prowadzić nielegalną hodowlę marihuany. W wynajętym przez niego miejscu na terenie powiatu będzińskiego stróże prawa natknęli się na 266 krzaków tej nielegalnej rośliny oraz znaczny zestaw sprzętu służącego do jej uprawy. Przypomnijmy, że uprawa konopi innych niż włókniste jest nielegalna w Polsce i stanowi naruszenie obowiązujących przepisów.

W trakcie zatrzymania mężczyzn w mieszkaniu doszło do gróźb karalnych wobec policjantów. W wyniku zachowania podejrzanego, które stanowiło zagrożenie dla bezpieczeństwa funkcjonariuszy oraz w związku z nielegalną uprawą marihuany, zatrzymano obydwu mężczyzn.

Sąd po rozpatrzeniu materiałów dowodowych zebranych przez dąbrowskich śledczych oraz wniosku prokuratury podjął decyzję o zastosowaniu kary 3-miesięcznego tymczasowego aresztu wobec jednego z nich. Za popełnione czyny grozi mu nawet do 8 lat za kratkami.

Marihuana

Może Cię zainteresować:

Dwa zatrzymania jednego dnia w Sosnowcu. Obaj mężczyźni mieli przy sobie narkotyki

Autor: Redakcja

03/09/2023