Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali dwie obywatelki Bułgarii, które handlowały odzieżą z podrabianymi znakami znanych marek

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali w Dąbrowie Górniczej dwie kobiety, które na targowisku sprzedawały ubrania z podrabianymi znakami znanych marek. Funkcjonariusze przechwycili niemal 1400 sztuk nielegalnej odzieży.

Policja Śląska
Funkcjonariusze przechwycili niemal 1400 sztuk nielegalnej odzieży.

Policjanci z dąbrowskiej komendy podejrzewali, że na jednym z dąbrowskich targowisk sprzedawana jest podrobiona odzież. W niedzielę, 6 marca, na targowisku przy ul. Tysiąclecia, zatrzymali dwie obywatelki Bułgarii – w wieku 39 i 40 lat, które handlowały ubraniami z podrobionymi znakami towarowymi znanych, światowych marek. Były to bluzy, koszulki i bielizna. Zabezpieczono w sumie ponad 1400 sztuk odzieży.

Jak podkreślają policjanci osoba, która wprowadza do obrotu podrobiony towar, popełnia przestępstwo. Zgodnie z przepisami zawartymi w ustawie Prawo własności przemysłowej za tego typu przestępstwo można trafić do więzienia nawet na 5 lat.