Policjanci w Sosnowcu kontrolowali stan trzeźwości kierowców. Kilku z nich prowadziło pod wpływem

Sosnowieccy policjanci z wydziału drogowego prowadzili działania w ramach akcji "Trzeźwość". Mundurowi przeprowadzili łącznie 1499 kontroli stanu trzeźwości. Czterech kierujących prowadziło pod wpływem alkoholu.

KMP w Sosnowcu
Akcja trzezwosc sosnowiec

We wtorek, 11 kwietniach na sosnowieckich drogach prowadzone były działania pn. "Trzeźwość". Policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierowców. Celem działań jest zmniejszenie liczby kierujących po alkoholu lub po zażyciu środków odurzających.

- Dzięki nim, a także zmieniającej się świadomości kierowców, funkcjonariusze zatrzymują coraz mniej nietrzeźwych za kierownicą. Co za tym idzie, spada również liczba wypadków spowodowanych przez pijanych kierujących - informują policjanci z komendy w Sosnowcu.

W działaniach brało udział 10 mundurowych, Przeprowadzili oni w sumie 1499 badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Łącznie czterech kierowców było pod wpływem alkoholu - jeden z kierowców pojazdu ciężarowego dwóch rowerzystów oraz jeden kierujący motocyklem. Ponadto okazało się, że kierujący motocyklem jest również poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Sosnowcu.

Policja

Może Cię zainteresować:

Policyjny pościg ulicami Będzina i Dąbrowy Górniczej. Pijany kierowca uciekał przed patrolem

Autor: Martyna Urban

11/04/2023