Policjanci prowadzą postępowanie w sprawie przestępstwa z nienawiści. Poszukiwana jest kobieta, która zaatakowała obywatelkę Ukrainy

Policjanci z Sosnowca prowadzą postępowanie w sprawie przestępstwa z nienawiści – na ulicy Jagiellońskiej w Sosnowcu kobieta o nieustalonej, jak dotąd, tożsamości zaatakowała obywatelkę Ukrainy. Policja prosi o informacje w tej sprawie.

Pixabay
Policja

Do zdarzenia doszło 16 lipca 2022 roku, około godziny 12.30, w Sosnowcu przy ulicy Jagiellońskiej 5. Jak informują policjanci, kobieta o nieustalonej wciąż tożsamości zaatakowała tam obywatelkę Ukrainy, znieważyła ją i kilkakrotnie uderzyła pięścią w głowę.

Sprawczyni w wieku ok 30-40 lat ubrana była w krótkie jeansowe spodnie i białą bluzkę z nadrukiem. Wszystkie osoby, które posiadają w tej sprawie jakiekolwiek informacje proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym pod numerem 47 852 13 06, oficerem dyżurnym 47 852 12 55 lub 47 852 12 00 lub osobisty kontakt z najbliższa jednostką policji. Osobom przekazującym informacje zapewniamy anonimowość – podkreślają policjanci.