Policja i Straż Leśna prowadzą wspólną akcję „Grzybiarz 2022”. Rozpoczęły się kontrole na terenach leśnych

Aż 21 pojazdów w dwa dni skontrolowali wspólnie policjanci i strażnicy leśni patrolujący wspólnie tereny, na których dochodziło do naruszeń przepisów. Pojazdy wjechały do lasu bez zezwolenia.

Policja Dąbrowa Górnicza
Akcja Grzybiarz 2022

Przyszedł październik, nic zatem dziwnego, że lasach pojawiło się mnóstwo grzybiarzy. Wzmożony ruch odnotowano między innymi w kompleksach leśnych w leśnictwach: Mierzęcice, Winowno, Kuźnica, Łosień, Ząbkowice, Maczki, Poręba. – Biorąc pod uwagę lata poprzednie, bardzo nasilają się bezprawne wjazdy pojazdami silnikowymi do lasu, zaśmiecania, kradzieże drewna, palenie ognia w miejscach niedozwolonych oraz niszczenie urządzeń turystycznych. W związku z tym nasi mundurowi oraz funkcjonariusze Straży Leśnej Nadleśnictwa Siewierz rozpoczęli akcję „Grzybiarz 2022”, która potrwa przez cały miesiąc – wyjaśniają dąbrowscy funkcjonariusze.

Podczas wspólnych działań ze Strażą Leśną, które mają zapobiec niszczeniu terenów zielonych zarówno w lasach, jak i parkach na terenie podległym KMP Dąbrowa Górnicza, ujawniono, jak dotąd, 20 wykroczeń i skontrolowano 21 pojazdów, które wbrew przepisom wjechały na teren leśny. Jak dodają policjanci, podczas dwóch dni przeprowadzono także rozmowy profilaktyczne z 65 osobami, które odwiedziły parki i lasy – głównie w rejonie osiedla Podlesie.