Pogoda sprzyja, wciąż można się wybrać na łyżwy. Miejskie lodowisko w Będzinie działa przy ulicy Sportowej

Zima ma się w tym roku dobrze, a w najbliższych dniach przewidywane są nie tylko mrozy, ale i opady śniegu. To dobry czas dla tych, którzy spędzają czas aktywnie, ze szczególnym uwzględnieniem aktywności zimowych. Będziński Ośrodek Sportu i Rekreacji przypomina, że lodowisko przy Sportowej jest cały czas czynne.

Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne

Przypomnijmy, że lodowisko OSiR znajduje się przy ulicy Sportowej 4 – w tym sezonie zimowym po raz pierwszy uruchomione zostało 4 grudnia. „Wszystkim miłośnikom figurówek i hokejówek przypominamy, że będzińskie lodowisko przy ul. Sportowej 4 jest cały czas czynne, a sesje/ślizgi odbywają się w godzinach: 9:00 -10:30, 11:00 -12:30, 13:00 -14:30, 15:00 -16:30, 17:00 -18:30, 19:00 -20:30” – informują będzińscy urzędnicy.

Co ze sprzętem? O to nie trzeba się martwić. Dla miłośników zimowej zabawy dostępna jest bowiem wypożyczalnia – opłata wynosi symboliczną złotówkę. Także cena całodniowego biletu za wejście to tylko 1 zł.

Należy pamiętać o panujących obostrzeniach dotyczących liczby osób przebywających na lodowisku; według zaleceń Ministerstwa Zdrowia, wydarzenia sportowe w obiektach na świeżym powietrzu odbywają się z udziałem maksymalnie 30-proc. obłożenia. OSiR przypomina ponadto, że do limitu 30 proc. nie wlicza się zaszczepionych przeciwko COVID-19 – warunkiem jest pokazanie unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID-19 lub zaświadczenia o szczepieniu, wyniku testu i wyzdrowieniu. Dodajmy, że podczas korzystania z obiektu konieczne jest też zasłanianie ust i nosa. Dzieci do 10 lat mogą korzystać z lodowiska tylko w kasku i pod opieką pełnoletniego opiekuna.

Wszystko wskazuje na to, że zima tak szybko nie odpuści i z lodowej tafli będzie można korzystać jeszcze przez kilka tygodni.