Podróż z piosenkami Jacka Cygana, czyli koncert „Odnawiam duszę” z okazji 64. urodzin Pałacu Kultury Zagłębia

11 stycznia w Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się koncert piosenek Jacka Cygana „Odnawiam duszę” z okazji 64. urodzin PKZ. O 18:00 w Sali Teatralnej wystąpią: Jacek Wójcicki, Kamila Klimczak, Zofia Nowakowska i Grzegorz Skawiński pod wodzą Jacka Cygana.

Pałac Kultury Zagłębia
Jacek Cygan, Pałac Kultury Zagłębia

Urodziny Pałacu Kultury Zagłębia

Dokładnie 11 stycznia 1958 roku odbyło się otwarcie Pałacu Kultury Zagłębia. Z inicjatywą budowy wyszedł wojewoda śląsko-dąbrowski, Aleksander Zawadzki. Zaś twórcą projektu był Zbigniew Rzepecki. W 1951 roku zaczęto wznosić monumentalny gmach. Po 7 latach między dwoma osiedlami robotniczymi i najważniejszymi zakładami przemysłowymi – Kopalnią Węgla Kamiennego „Reden” oraz Hutą Żelaza „Bankowa” stanął budynek Pałacu Kultury Zagłębia. Od 64 lat miejsce to jest centrum kultury Dąbrowy Górniczej oraz Zagłębia Dąbrowskiego.

Dziś Pałac Kultury Zagłębia przyciąga nie tylko mieszkańców miasta, ale również reżyserów wykorzystujących budynek jako plan filmowy. Prócz marmurowych holi i bogato zdobionych sal nie brakuje nowoczesnych technologii i udogodnień dla niepełnosprawnych. Miejsce posiada również zaawansowane systemy zabezpieczeń, profesjonalny sprzęt nagłośnieniowy oraz oświetleniowy.

To właśnie w Pałacu Kultury Zagłębia odbywają się koncerty największych gwiazd polskiej estrady, spektakle, wystawy sztuki, festiwale filmowe, zajęcia edukacji artystycznej oraz ogólnopolskie i międzynarodowe przedsięwzięcia, takie jak Międzynarodowy Festiwal im. Michała Spisaka.

Jacek Cygan wraca po czterech latach

Zapraszam Państwa w podróż po moich piosenkach, obiecując wzruszenia, odkrywanie tajemnic, śmiech, a czasem nawet łzy. Bo muzyka to jest życie, to są emocje, to jest miłość! – wspomina Jacek Cygan.

Jacek Cygan związał się Pałacem Kultury Zagłębia wiele lat temu. Ostatnim razem, w 2018 roku, poprowadził tu koncert z okazji 60. rocznicy PKZ oraz 40-lecia swojej pracy artystycznej. W tym roku na scenie zobaczymy: „małego-wielkiego tenora” Jacka Wójcickiego, artystkę Piwnicy pod Baranami i wielokrotnie nagradzaną aktorkę Teatru Bagatela w Krakowie – Kamilę Klimczak, polski głos w filmach Disneya i odtwórczynię głównej roli w musicalu Metro – Zofię Nowakowską oraz jednego z najlepszych gitarzystów w Polsce, przez lata związanego z zespołami Kombi i O.N.A. – Grzegorza Skawińskiego.

Bilety dostępne są pod tym linkiem. Wejście w zależności od miejsca kosztuje 70 bądź 90 zł.