Podczas odstrzału dzików w Sosnowcu jednego z myśliwych zaatakował nietrzeźwy mężczyzna. Interweniowała policja

Dziki w Sosnowcu? To problem pojawiający się już od dłuższego czasu, jak się jednak okazuje – nie dla wszystkich mieszkańców. Podczas zaplanowanego odstrzału jednego z łowczych zaatakował nietrzeźwy mężczyzna.

Zdj. ilustracyjne (Pixabay)
Dzik

Jak poinformował w mediach społecznościowych Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca, miasto od kilku dni otrzymywało sygnały od mieszkańców ulicy Bronowej i okolic w sprawie pojawiających się w tym rejonie dzików. Podczas przypadkowych spotkań mieszkańców z tymi zwierzętami doszło już do kilku niebezpiecznych sytuacji.

W związku ze skargami mieszkańców zaplanowano odstrzał. Łowczym w tym tygodniu udało się zlokalizować stado i odstrzelili kilka sztuk. Jak jednak poinformował prezydent Chęciński, myśliwi z koła łowieckiego musieli wcześniej zakończyć swoją pracę.

– Jeden z nietrzeźwych mieszkańców zaatakował myśliwego naruszając jego nietykalność osobistą. Sprawa skończyła się interwencją policji i odwiezieniem krewkiego mieszkańca do izby wytrzeźwień – wyjaśnił prezydent Sosnowca.

– Pamiętajmy, że myśliwi pojawiają się tylko i wyłącznie na wezwanie mieszkańców w związku z pojawiającymi się dzikami. Dlatego bardzo proszę o powstrzymanie się od agresywnego zachowania. Panowie pracują na Wasze zlecenie – dodał Chęciński.

Sporo internautów skrytykowało pod wpisem interwencyjny odstrzał dzików, wielu jednak akcję poparło. Przy okazji mieszkańcy Sosnowca informowali, gdzie jeszcze są problemy z dzikami – chodzi między innymi o Juliusz, Ostrowy, Maczki, park Sielecki czy osiedle Zagórze.

Intercity

Może Cię zainteresować:

Pociąg Intercity zderzył się z dzikiem w Dąbrowie Górniczej. Trzeba było podstawić autobusy

Autor: Patryk Osadnik

02/11/2022

Budynek Wydziału Nauk o Ziemi, czyli popularna Żyleta

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec. GeoPiknik na „Żylecie”: warsztaty, wykłady, wystawa... Jest już program wydarzenia, ruszyły zapisy

Autor: Redakcja

10/04/2024

Jerzyk w locie

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec znów walczy z komarami: miasto rozda 140 lęgowych budek dla jerzyków. To kolejna odsłona akcji

Autor: Redakcja

02/04/2024