Umowa na modernizację Placu Stulecia podpisana. Prace potrwają kilka miesięcy. Sprawdźcie, co się zmieni

Władze Sosnowca podpisały umowę na remont Placu Stulecia. Firmą, która dokona przebudowy, jest Remdom z Dąbrowy Górniczej. Inwestycja warta prawie 1,3 mln złotych ma się zakończyć późną wiosną 2022 roku. Co się zmieni?

UM Sosnowiec
Popularna Patelnia zmieni się

Prace remontowe przed dworcem PKP trwają od kilku miesięcy. Dotychczas funkcjonujący tam parking zamieni się w miejsce pełne zieleni i przyjazne mieszkańcom miasta. Odmieniona sosnowiecka Patelnia ma być dopełnieniem zmian na Placu Stulecia.

Prace będą podzielone na dwa etapy. – Pierwszy z nich, który będzie trwał do stycznia, obejmie projekt koncepcyjny i wykonawczy. Po tym czasie przyjdzie pora na wejście w teren - wylicza Rafał Łydek, dyrektor Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych.

Patelnia się zazieleni

Remont Patelni obejmie trzy obszary. Na dolnym patio nawierzchnia zostanie rozebrana, a w jej miejscu powstanie nowa. Stworzony zostanie również nowy system odprowadzający wodę opadową. W centralnej części wydzielona zostanie wyspa, gdzie znajdą się ławki.

W górnej części placu, wokół pomnika Jana Kiepury nawierzchnia również zostanie wyremontowana. Teren dookoła zostanie przygotowany pod nasadzenie zieleni. Modernizację przejdą także murki oporowe przy ruchomych schodach i tam znajdzie się miejsce na zieleń.

– Prace zakończą się późną wiosną. Wykonawca przygotuje teren, a my wtedy zajmiemy się zielenią. Chcemy, aby na dole Patelni pojawił się symbol Sosnowca – sosna. Wierzę, że będzie to kolejny krok do ożywienia tego miejsca – przyznaje Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

czytaj więcej:

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Zwłoki odnalezione w Pilicy

W Pilicy w powiecie zawierciańskim odnaleziono zwłoki

Wakacje start w Czeladzi

Wielki start wakacji na Rynku

Zagłębiowskie Centrum Onkologii stara się o kredyt

Zagłębiowskie Centrum Onkologii stara się o kredyt

Modernizacja szpitala w Sosnowcu

Modernizacja Oddziału Klinicznego Psychiatrii

Wypadek sosnowiec

Mieszkanka Będzina wjechała autem do centrum handlowego

Gwałciciel w Sosnowcu

W Sosnowcu policja poszukuje gwałciciela