Planowane prace przy nowym rondzie w Gołonogu w Dąbrowie Górniczej zakończyły się. Tymczasowy przejazd jest otwarty

Przejazd tymczasowy w Gołonogu w Dąbrowie Górniczej ponownie został otwarty. Linie autobusowe numer 116, 604, 6444 i 903N wracają na swoją trasę.

UM Dąbrowa Górnicza
Przebudowa ronda w Gołonogu

Prace zaplanowane przy budowie ronda na skrzyżowaniu alei Zagłębia Dąbrowskiego z ul. Uklańskiego w Dąbrowie Górniczej udało się zakończyć zgodnie z planem. Przejazd między Gołonogiem a Łęknicami został zamknięty w środę 6 kwietnia. W ciągu sześciu dni firmy Nowak-Mosty i Drogopol uporały się z ułożeniem nowego toru nr 2 oraz z budową kanalizacji deszczowej pod nowym rondem.

Przejazd znowu otwarty

Wobec planowej realizacji zadania, 12 kwietnia tymczasowy przejazd został ponownie otwarty. Dojazd do torów został na nowo wyasfaltowany, wcześniej w tym miejscu trwały bowiem wykopy pod kanalizację. W związku z ponownym otwarciem przejazdu na trasę wróciły autobusy linii numer 116, 604, 644 i 903N. W dalszym ciągu komunikacja miejska obsługuje tymczasowe przystanki Gołonóg Dworzec PKP.

Teraz, po ułożeniu toru nr 2, dokończymy budowę peronu nr 2 od strony dworca – zapowiada Maciej Woźniak, kierownik robót z firmy Nowak-Mosty.

Pod koniec kwietnia ruch pociągów ma zostać przełożony na tor, który właśnie ułożono. Wówczas rozpocznie się przebudowa toru numer 1.