Piwne SPA w Sosnowcu – relaksujące kąpiele i nie tylko

Mieszkańcy Sosnowca, którzy pragną ciekawie spędzić swój wolny czas, a przy okazji złapać oddech od codziennych obowiązków, z pewnością powinni odwiedzić Piwne SPA, które funkcjonuje już od kilku tygodni przy Małachowskiego 50 w Sosnowcu. To właśnie w tym miejscu można zażyć odprężających kąpieli w piwie, winie, kozim mleku, a nawet odpocząć na owsianej słomce. Naturalnie nasuwa się pytanie, jak zrodził się pomysł na stworzenie Piwnego SPA i co dokładnie oferuje? Na to pytanie odpowie właściciel lokalu – Alan Nawrot. Szczegóły poniżej.

IMG 20221206 202317

Piwne SPA to nowe miejsce na mapie Sosnowca, w którym można zażyć kąpieli i to nietuzinkowych. Okazuje się, że Klienci mogą zdecydować się na kąpiel w piwie, winie, a nawet kozim mleku.

Alan Nawrot, właściciel Piwne SPA: Zgadza się, nasi Klienci mogą wybierać spośród trzech kąpieli tzn. w piwie, winie, a także kozim mleku. Temperatura kąpieli wynosi ok. 40 stopni Celsjusza – jest to idealna temperatura, w której ludzkie ciało może się zrelaksować, odprężyć. Oczywiście, aby podtrzymać to uczucie, to każdej piwnej kąpieli towarzyszy degustacja piwa i to bez limitu. W przypadku kąpieli w winie - Klienci otrzymują butelkę wina, a kąpieli w kozim mleku towarzyszą czekoladki oraz prosecco.

Brzmi zachęcająco. No dobrze, ale ile czasu trwa seans i jaki jest jego koszt?

Nasi Klienci korzystają z kąpieli przez godzinę. Oczywiście przez cały czas nie muszą siedzieć w drewnianej bali, ale mogą również odpocząć na drewnianym łożu, „wyścielanym” owsianą słomą. Warto pamiętać, że słoma ma korzystny wpływ na wygląd i kondycję skóry. Jeżeli chodzi o ceny to koszt godzinnej kąpieli piwnej dla jednej osoby to 200 zł, dla dwóch – 290 zł, dla trzech 450 zł, a dla czterech osób – 560 zł. Oczywiście zachęcam do zapoznania się z szczegółowym cennikiem znajdującym się na stronie SPA. https://piwnespa.net/

Nie da się ukryć, że Piwne SPA z pewnością wyróżnia się na mapie regionu, oferując ciekawe usługi. Naturalnie nasuwa się pytanie, jak zrodził się pomysł na stworzenie takiego miejsca?

O otwarciu takiego miejsca i to w Sosnowcu myślałem co najmniej od trzech lat. Nie ukrywam, że do jego stworzenia zainspirowały mnie emocje towarzyszące w trakcie wyjazdu z narzeczoną do Zakopanego. To właśnie tam skorzystaliśmy z podobnych kąpieli, które momentalnie skradły nasze serca. Towarzyszące uczucie odprężenia, intymna atmosfera wpisały się na długo w pamięć. Do tego dochodzą zdrowotne właściwości takich kąpieli. To wszystko sprawiło, że chcieliśmy do tego miejsca jeszcze powrócić.

Bardzo dobrze, że Pańskie plany udało się wcielić w życie. Piwne SPA już od momentu wejścia robi piorunujące wrażenie. Na 90 m2 powierzchni udało się Panu stworzyć relaksujące SPA i to z nietuzinkową ofertą. Naszej uwadze nie umknęły również dwa murale. Widać, że włożył Pan w to miejsce wiele pracy.

Zgadza się, przy remoncie lokalu było dużo pracy. Do pomocy zaangażowali się przyjaciele i rodzina, w tym mój dziadek. Wspólnie malowaliśmy ściany, kładliśmy tynk architektoniczny i wiele więcej. Nie ukrywam, wybór lokalizacji również nie był przypadkowy. Od samego początku planowałem otworzyć Piwne SPA w Centrum Sosnowca. Zależało mi, aby Klienci nie mieli problemu z dojazdem ani znalezieniem SPA. Początkowo rozważałem jeszcze inny lokal, ale ostatecznie zdecydowałem się na ten przy ulicy Małachowskiego. Niegdyś mieściła się tutaj pizzeria Etcetera.

Trzeba przyznać, że układ SPA jest bardzo funkcjonalny.

I właśnie oto nam chodziło! Po zejściu do podziemi Klienci wchodzą bezpośrednio do recepcji. Po ich prawej stronie znajdują się toalety i prysznice, oczywiście do ich dyspozycji. Obok nich mieści się serce lokalu – SPA, w którym można zaznać relaksujących kąpieli. Samo SPA może i nie jest dużych rozmiarów, ale z pewnością jest przestronne. Przed seansem dostosowujemy moc światła, aby stworzyć wyjątkowy nastrój.

Skąd sprowadzacie składniki, które są wykorzystywane podczas kąpieli?

Dobre pytanie. Stawiamy tylko i wyłącznie na sprawdzone źródła. Przykładowo specjalny ekstrakt do kąpieli piwnej sprowadzamy bezpośrednio z Czech, a owsiana słoma przyjechała do nas od rolnika z Kuźnicy Warężyńskiej. Nie mogę zapomnieć o drewnianych baliach, które sprowadzaliśmy z Finlandii. Obie balie są wykonane z drzewa i poddane obróbce termicznej – są trwałe, nie odkształcają się i co najważniejsze, długo utrzymują ciepło.

Piwne SPA działa od 10 grudnia 2022 roku, zatem ponad miesiąc. Kto jest najbardziej zainteresowany Pańską ofertą?

Piwne SPA odwiedzają osoby, które pragną oderwać się od codziennych obowiązków i po prostu, odpocząć. W SPA można zaznać błogiego spokoju i intymności. Lokal jest wynajmowany na wyłączność. Moim zdaniem, jest to również ciekawa alternatywa do organizacji wieczorów panieńskich i kawalerskich. Tą ofertę pragnę rozwijać. Oczywiście nasze kąpiele mogą również być ciekawą alternatywą prezentu i to na każdą okazję (np. Dzień Kobiet). Właśnie na takie okazje przygotowaliśmy Vouchery https://piwnespa.net/index.php/produkt/voucher-piwne-spa-sosnowiec/ , które można bezpośrednio kupić na stronie SPA.

Dziękuję za rozmowę. Czy na zakończenie chce Pan coś jeszcze dodać?

Również dziękuję. Przy okazji, serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które pragną na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków i najzwyczajniej w świecie odpocząć. Piwne SPA jest czynne od niedzieli do czwartku od 9:00 do 22:00, a w piątki i soboty pracujemy nieco dłużej, czyli od 9:00 do 24:00.

Piwne Spa zaprasza!
Stanisława Małachowskiego 50
41-200 Sosnowiec
Tel. 725 858 870
WWW

czytaj więcej:

20230815x PF MB467

Miało być po prostu taniej. Jest też rekordowa frekwencja

Dołącz do niezapomnianego Wieczoru Panieńskiego z Katarzyną Skrzynecką! Już 8 grudnia w Dąbrowie Górniczej.

Dołącz do niezapomnianego Wieczoru Panieńskiego!

Ferie zimowe 2024 zdjęcie główne

Ferie zimowe 2024 - pomysły na wypoczynek

Historia nie musi być nudna dla młodzieży. Przykład? Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Historia nie musi być nudna dla młodzieży

krzesło dentystyczne

Dlaczego warto dbać o zęby?

Dolny slask

Dolny Śląsk na weekend i wakacje. Miejsca warte odwiedzenia

Inwestycje mieszkaniowe slask

Topowe inwestycje mieszkaniowe na Śląsku