Piłkarze zaczęli budować formę. Kto jeszcze wzmocni Zagłębie?

Trener Artur Skowronek po raz pierwszy w nowym roku spotkał się z piłkarzami Zagłębia Sosnowiec. Przed całą drużyną sporo pracy, ale dużo dzieje się także w kuluarach w kwestii transferów.

Fot. Youtube/Zagłębie Sosnowiec
Zs

W weekend 26-27 lutego wrócą rozgrywki Fortuna I ligi. W tej chwili w Sosnowcu wszyscy skupiają się na tym, aby Zagłębie utrzymało się na drugim szczeblu ligowym w Polsce. Piłkarze i trenerzy nie mogą spać spokojnie, bo nad strefą spadkową mają tylko pięć punktów przewagi.

Treningowa maszyna ruszyła

Trener Artur Skowronek jesienią udowodnił, że jego praca powoli zaczyna przynosić efekty. Teraz będzie mieć większy komfort, bo w spokoju przepracuje z zespołem niecałe dwa miesiące. Wszystkich ciekawi, w którym kierunku pójdzie jego drużyna.

Sosnowieccy piłkarze po raz pierwszy spotkali się na zajęciach w poniedziałek 10 stycznia. Na razie nic nie wskazuje na to, aby zimą doszło do poważnych osłabień, choć fanów mogą trochę niepokoić plotki o zainteresowaniu Maciejem Ambrosiewiczem.

Z drużyną obecnie nie trenują Michał Masłowski i Łukasz Turzyniecki, którzy nie są jeszcze w pełni zdrowi. Na zajęciach jednak pojawił się Wojciech Bielec z IV-ligowego Rozwoju Katowice. 17-latek dostał tylko dwa dni, aby przekonać do siebie sztab szkoleniowy i jego los wyjaśni się najpóźniej w czwartek.

Szukają napastnika

Sosnowiczanie na razie pozyskali Michała Gliwę, który ma być podstawowym bramkarzem. Wiadomo natomiast, że Zagłębie szuka napastnika i już pojawiły się dwa nazwiska w tym kontekście. Pierwsza opcja to Paweł Tomczyk z Widzewa Łódź, a druga to Arkadiusz Maj z Orlęt Radzyń Podlaski.

Piłkarze jednak nie zaprzątają sobie głowy transferami i skupiają się na pracy. Początek przygotowań to zawsze seria testów, które mają pokazać, w jakiej formie są zawodnicy. Liczby nie kłamią, a te dają jasno do zrozumienia, że piłkarze w ostatnich tygodniach się nie obijali.

- Rozpoczęliśmy przygotowania od analizy masy i składu ciała. Sprawdziłem, jak zawodnicy przepracowali indywidualne rozpiski treningowe. Jestem pozytywnie zaskoczony proporcjami zmian mięśni i tkanki tłuszczowej. Widać, że chłopaki zrobili wszystko tak jak należy - mówi koordynator testów dr hab. Artur Gołaś, prof. nadzw. AWF Katowice.

Zagłębie Sosnowiec na razie będzie trenować na miejskich obiektach. W najbliższym czasie trener Skowronek przetestuje zawodników w sparingach z Resovią, Puszczą Niepołomice i Sandecją Nowy Sącz. 29 stycznia drużyna uda się na dwutygodniowe zgrupowanie do tureckiego Belek.

czytaj więcej:

Pilka nozna zima

Wyjazdu do Turcji nie będzie. Zagłębie zimę spędzi w Polsce

278974609 8132333030125590 4919002788593896154 n

W Zagłębiu Sosnowiec sprzątanie. Na razie same odejścia

Pexels torsten dettlaff 102448

Zagłębie złapało oddech. Zwycięska seria daje nadzieję

Zs

Zagłębie wróciło do Sosnowca bez zwycięstwa

273019133 7682266655132232 4328604532996401077 n

Pogoda zaskoczyła Zagłębie Sosnowiec w Turcji

Zagłębie Sosnowiec

Zagłębie skończyło nad kreską. „Dajemy pozytywne sygnały”

Juniorzy Zagłębia Sosnowiec awansowali do CLJ

Dwa razy dokonali niemożliwego. Wielki sukces juniorów