Piknik z atrakcjami na Bulwarach Czarnej Przemszy, czyli Dzień Dziecka 2023 w Będzinie

O moc niezapomnianych wrażeń i różnorodnych zajęć dla najmłodszych w dniu ich święta, zadbano także w Będzinie. Miasto wspólnie z partnerami przygotowało naprawdę sporo niespodzianek.

Dzień Dziecka

Oficjalnie, Międzynarodowy Dzień Dziecka ustanowiono 69 lat temu przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Zjednoczonych ONZ. Miało to związek z upowszechnieniem praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. W Polsce, na datę wybrano właśnie dzień 1 czerwca, który jako święto stałe obchodzony jest od 1952 roku. Początkowo, z okazji Dnia Dziecka, liczne atrakcje (oprócz drobnych upominków otrzymywanych przez pociechy od rodziców) organizowały głównie placówki oświaty. Z czasem, święto zyskało rozgłos na nieco większą skalę. Dziś to już z powodzeniem kultywowana tradycja. Dzień Dziecka, od lat z powodzeniem organizują także lokalne samorządy.

W Będzinie, po raz kolejny padło na Bulwary Czarnej Przemszy. To idealna lokalizacja do różnych pikników czy wydarzeń kulturalnych.

Wśród głównych atrakcji przygotowanych z okazji Dnia Dziecka - nie zabrakło pokazów policji konnej, prezentacji zdolności wyszkolonych psów policyjnych, musztry, bliższego poznania różnorodnego sprzętu i wyposażenia służb militarnych czy występu orkiestry policyjnej. Całe popołudnie i wieczór, najmłodszym wypełniły także liczne konkursy, zabawy czy warsztaty tematyczne. Nad Czarną Przemszą pojawiły się także lubiane przez wszystkich dmuchańce.

A jak bawili się najmłodsi mieszkańcy Będzina? Polecamy poniższe nagranie...