Piknik wojskowy w Czeladzi to okazja do zobaczenia wojskowego sprzętu, jak i złożenia wniosku o powołanie do wojska

W Czeladzi na Rynku Starego Miasta odbędzie się wojskowy piknik. Wydarzenie, które odbędzie się 21 maja umożliwi złożenie wniosku o powołanie do wojska.

UM Czeladź
Piknik wojskowy w Czeladzi

Z okazji naboru do nowego rodzaju służby w wojsku – dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej w 32 miejscowościach w całej Polsce odbędą się specjalne pikniki, w tym w Czeladzi. Wojsko pojawi się na Rynku Starego Miasta.

Piknik i nabór

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa do godz. 18.00. Podczas pikniku żołnierze Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu, Żandarmerii Wojskowej, a także 5. Pułku Chemicznego w Tarnowskich Górach zaprezentują swój wojskowy sprzęt. Uczestnicy będą mogli podziwiać m.in. karabinek wz. 96 Beryl czy ręcznej wyrzutni pocisków przeciwpancernych typu Spike.

Na pikniku dostępne będą stoiska promocyjno-informacyjne, w których będzie można uzyskać informacje o dobrowolnej służbie zasadniczej: ile trwa, kto może do niej przystąpić, jakie trzeba spełnić wymogi i na czym ta służba będzie polegać. Będzie również możliwość porozmawiania z fachowcami oraz wypełnić wniosek o powołanie.