Pierwszy tydzień lipca w Sosnowcu rozpoczyna filmowe i artystyczne cykle. Co czeka na mieszkańców?

Kolejny tydzień lata i wakacji w Sosnowcu przybywa z kolejną dawką wydarzeń. Zaplanowano warsztaty artystyczne, pokazy filmowe i koncert.

UM Sosnowiec
Akcja Lato w Sosnowcu

W wakacje nie ma nudy. Napięty grafik sosnowieckich miejsc kulturalnych wymaga jedynie obecności. Co wydarzy się w tym tygodniu?

„Dżungla w mieście"

Jak w co każdy wtorek 5 lipca w Zamku Sieleckim w godzinach od 10:00 do 11:30 odbędą się warsztaty artystyczne „Dżungla w mieście" dla młodych mieszkańców w miasta w wieku od 8 do 13 lat. Wszyscy uczestnicy dowiedzą się jak opiekować się nie tylko zwierzętami domowymi, ale również tymi dzikimi. Czy karmić kaczki w Parku Sieleckim i łabędzie na Stawikach? Wstęp jest wolny, ale obowiązują zapisy.

Miłośnicy kina proszeni

Również 5 lipca dla miłośników japońskiego kina zaplanowano bezpłatny seans w Auli Zagłębiowskiej Mediateki. Projekcja rozpocznie się o godzinie 11:00, a na ekranie historia dwóch dziewczynek, których mama zmaga się z ciężką chorobą. Sytuacja zmusza ich do przeprowadzki na wieś, do opuszczonego, nieco tajemniczego domu. Okazuje, że otaczający ich świat jest magiczny. Ze względu na tematykę i szczególny sposób konstruowania opowieści - japońskie bajki polecamy dzieciom od lat 8.

W tym tygodniu rozpoczynają się również „Filmowe Środy w Ogrodzie". W ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki 6 lipca o godzinie 18:00 na ekranie zobaczymy film „C’mon C’mon”, czyli dokładny obserwator zachowań międzyludzkich, dzięki czemu ukazana w filmie relacja między siostrzeńcem i opiekującym się nim wujkiem budzi cały wachlarz emocji. Film będzie wyświetlany również z napisami ukraińskimi.

Warsztaty i quizy dla najmłodszych

Czwartek (7 lipca) to to dzień dedykowany dzieciom. Od 11:00 do 13:00 w Pałacu Schoena odbędą się zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Uczestnicy stworzą papierowe lampiony, jako motyw lata. Wstęp jest wolny.

Również o godzinie 11:00 dla miłośników kina Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu - organizator akcji letniej „MOC eMOCji, czyli lato z biblioteką” zaprasza na pokaz filmowy, po którym zostanie zorganizowany quiz z nagrodami. Na ekranie zobaczymy „W głowie się nie mieści", czyli historia o pracy emocji w głowie 11-letniej dziewczynki.

Koncertowy finał tygodnia

Tydzień pełen letnich wrażeń zakończy koncert muzyczny zespołu Rock n Roll Rebels. Wydarzenie odbędzie się 9 lipca o godzinie 17:00 w Amfiteatrze w Parku im. J. Kuronia w Sosnowcu.. Wstęp jest wolny.