Pierwszy transfer Zagłębia! To były reprezentant Polski

Zagłębie Sosnowiec pochwaliło się pierwszym zimowym nabytkiem. Postawiono na doświadczonego bramkarza, który jeszcze jesienią występował w PKO Ekstraklasie.

Fot. Facebook/Zagłębie Sosnowiec
Michal gliwa

Jednym z problemów Zagłębia Sosnowiec w rundzie jesiennej był brak stabilizacji na pozycji bramkarza. Najwięcej spotkań rozegrał Kamil Bielikow, bo 21-latek w pierwszym składzie wystąpił trzynaście razy. W sześciu spotkaniach zastępował go Matko Perdjić, a raz na boisku pojawił się Szymon Frankowski.

Ostatni z nich znalazł się na liście transferowej, więc można było się spodziewać, że klub zimą rozejrzy się za nowym golkiperem. Okazuje się, że sosnowiczanie szybko przeszli do konkretów i już 5 stycznia ogłosili pozyskanie nowego zawodnika na tę pozycję.

Wybrał Zagłębie, bo chce regularnie grać

Bramkarzem Zagłębia został Michał Gliwa. Jesienią był on zawodnikiem Stali Mielec, która gra w PKO Ekstraklasie. Nawet rozegrał trzy spotkania, ale na początku 2022 roku klub rozwiązał z nim kontrakt za porozumieniem stron.

- Zmieniłem klub ze względu na zwiększenie możliwości gry. Nic tak nie cieszy piłkarza jak regularne występy. Liczę na to, że z Zagłębiem będę stawiał następne kroki w drodze do osiągnięcia zamierzonych celów - mówi Gliwa na oficjalnej stronie klubu.

Tym samym drużyna z Sosnowca za darmo pozyskała doświadczonego zawodnika. Gliwea na najwyższym poziomie ligowym w Polsce rozegrał 128 meczów. Występował m.in. w Polonii Warszawa, Zagłębiu Lubin, Sandecji Nowy Sącz i Rakowie Częstochowa.

33-latek nawet próbował swoich sił za granicą. W rumuńskim Pandurii Targu Jiu spędził rok. W dorobku ma także jeden występ w reprezentacji Polski. W 2011 roku dostał szansę od Franciszka Smudy w spotkaniu towarzyskim z Bośnią i Hercegowiną.

czytaj więcej:

278974609 8132333030125590 4919002788593896154 n

W Zagłębiu Sosnowiec sprzątanie. Na razie same odejścia

Pexels torsten dettlaff 102448

Zagłębie złapało oddech. Zwycięska seria daje nadzieję

Hokej

Trzęsienie ziemi w Zagłębiu. Zawodnicy nie dostają wypłat

Zs

Zagłębie wróciło do Sosnowca bez zwycięstwa

Zs

Piłkarze już budują formę. Kto jeszcze wzmocni Zagłębie?

Zagłębie Sosnowiec

Zagłębie skończyło nad kreską. „Dajemy pozytywne sygnały”

Juniorzy Zagłębia Sosnowiec awansowali do CLJ

Dwa razy dokonali niemożliwego. Wielki sukces juniorów