Pierwszy transfer Zagłębia! To były reprezentant Polski

Fot. Facebook/Zagłębie Sosnowiec
Michal gliwa

Zagłębie Sosnowiec pochwaliło się pierwszym zimowym nabytkiem. Postawiono na doświadczonego bramkarza, który jeszcze jesienią występował w PKO Ekstraklasie.

Jednym z problemów Zagłębia Sosnowiec w rundzie jesiennej był brak stabilizacji na pozycji bramkarza. Najwięcej spotkań rozegrał Kamil Bielikow, bo 21-latek w pierwszym składzie wystąpił trzynaście razy. W sześciu spotkaniach zastępował go Matko Perdjić, a raz na boisku pojawił się Szymon Frankowski.

Ostatni z nich znalazł się na liście transferowej, więc można było się spodziewać, że klub zimą rozejrzy się za nowym golkiperem. Okazuje się, że sosnowiczanie szybko przeszli do konkretów i już 5 stycznia ogłosili pozyskanie nowego zawodnika na tę pozycję.

Wybrał Zagłębie, bo chce regularnie grać

Bramkarzem Zagłębia został Michał Gliwa. Jesienią był on zawodnikiem Stali Mielec, która gra w PKO Ekstraklasie. Nawet rozegrał trzy spotkania, ale na początku 2022 roku klub rozwiązał z nim kontrakt za porozumieniem stron.

- Zmieniłem klub ze względu na zwiększenie możliwości gry. Nic tak nie cieszy piłkarza jak regularne występy. Liczę na to, że z Zagłębiem będę stawiał następne kroki w drodze do osiągnięcia zamierzonych celów - mówi Gliwa na oficjalnej stronie klubu.

Tym samym drużyna z Sosnowca za darmo pozyskała doświadczonego zawodnika. Gliwea na najwyższym poziomie ligowym w Polsce rozegrał 128 meczów. Występował m.in. w Polonii Warszawa, Zagłębiu Lubin, Sandecji Nowy Sącz i Rakowie Częstochowa.

33-latek nawet próbował swoich sił za granicą. W rumuńskim Pandurii Targu Jiu spędził rok. W dorobku ma także jeden występ w reprezentacji Polski. W 2011 roku dostał szansę od Franciszka Smudy w spotkaniu towarzyskim z Bośnią i Hercegowiną.

czytaj więcej:

Zs

Piłkarze już budują formę. Kto jeszcze wzmocni Zagłębie?

Zs

Kadrowe porządki w Zagłębiu Sosnowiec

Zagłębie Sosnowiec

Zagłębie skończyło nad kreską. „Dajemy pozytywne sygnały”

Juniorzy Zagłębia Sosnowiec awansowali do CLJ

Dwa razy dokonali niemożliwego. Wielki sukces juniorów

271519793 4991108070921330 4775713757577351016 n

Zagłębie dopełniło formalności. Play-off już prawie w garści

Hokeiści Zagłębia Sosnowiec przegrali w Sanoku

88 lat hokeja w Sosnowcu. Powodów do radości jest niewiele

Soccer g6bfc76006 1280

Zagłębie w coraz trudniejszej sytuacji. II liga w Sosnowcu?