Pierwszego dnia jesieni nie będziecie się nudzić. Zagórze zaprasza na Festyn Rodzinny

23 września warto zapisać w kalendarzach. To właśnie wtedy w jednej z dzielnic miasta odbędzie się impreza na dobre rozpoczęcie jesieni. Jakich atrakcji możemy się spodziewać?

Klub Bakcyl
Sosnowiec piknik rodzinny

Zagórski Festyn Rodzinny

Jeśli nie macie pomysłu na ciekawe spędzenie piątkowego popołudnia, warto wziąć pod uwagę propozycję osiedlowego Klubu Bakcyl, działającego przy Spółdzielni Mieszkaniowej "Hutnik" w Sosnowcu. Już 23 września o godzinie 15:00 na zielonych terenach przy ul. Koszalińskiej 25 odbędzie się wydarzenie dla całych rodzin.

Zagórski Festyn Rodzinny to doskonała okazja, aby wspólnie z bliskimi i sąsiadami uczcić zakończenie gorącego lata. W naszym Klubie Bakcyl minione wakacje były pełne atrakcji, a teraz rozpoczynamy jesienny sezon z różnymi formami aktywności dla mieszkańców. Na festynie spotkamy się z naszą Bakcylową Rodziną, do której każdego mieszkańca serdecznie zapraszam – mówi Magda Drdzeń, kierownik osiedlowego Klubu Bakcyl.

Atrakcji nie zabraknie

W programie wiele ciekawych punktów. Na najmłodszych czekają dmuchane zamki, emocjonujące rozgrywki i występy artystyczne, a także pokaz iluzji. Do tego malowanie twarzy, wykonywanie brokatowych tatuaży i kolorowych warkoczyków. Dla najmłodszych przygotowano także warsztaty ekologiczne.

Starsi goście obejrzą natomiast pokaz AzisLight. Łączy on taniec, efekty świetlne oraz pirotechniczne. Zgłodniali będą mogli skorzystać z szerokiej oferty strefy gastronomicznej. Co ważne, cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na wsparcie terapii niepełnosprawnego Maxa, mieszkającego na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej "Hutnik".

To jeszcze nie koniec atrakcji. Każdy, kto wypełni specjalne ankiety, będzie mógł wziąć udział w zabawie "Bądź EKO i wymyśl EKO Zagórze". Warto? Zdecydowanie tak, ponieważ na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: rower i dwie hulajnogi elektryczne. Podczas festynu odbędzie się też finał internetowego konkursu: "Najpiękniejszy balkon i ogródek działkowy".

- Takie wydarzenia są bardzo ważne dla integracji lokalnej społeczności i sprzyjają umacnianiu więzi z sąsiadami, które w obecnych czasach już są niestety coraz rzadsze. Podczas festynu wszyscy możemy się lepiej poznać, porozmawiać i przede wszystkim dobrze bawić - mówi Maciej Adamiec, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Hutnik" w Sosnowcu.

czytaj więcej:

Dni sosnowca 2022

Dni Sosnowca coraz bliżej. Oto program wydarzenia

Jezioro Pogoria III

Dobrze znane zagłębiowskie kąpieliska

Wakacje start w Czeladzi

Wielki start wakacji na Rynku

Napoleon (zdjęcie ilustracyjne)

Napoleon i jego wojska w Sosnowcu! Lekcja Historii 5 czerwca

Czeladzkie Spotkanie Motocyklowe

Motocykle, jazda próbna i mammografia w Czeladzi

Jarmark Wielkanocny w Będzinie

Jarmark Wielkanocny 10 kwietnia w Będzinie

Jarmark bożonarodzeniowy już w niedzielę

Jarmark świąteczny: karuzela, upominki i wspólne kolędowanie