Paweł Wojtusiak: wieloletni radny, społecznik, biorący udział w wielu charytatywnych wydarzeniach

Sosnowiecki radny, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, społecznik, niezwykle popularny wśród mieszkańców Zagłębia. Niespodziewana śmierć Pawła Wojtusiaka była szokiem dla wielu osób. Zmarł przed zeszłorocznymi świętami Bożego Narodzenia. Miał zaledwie 35 lat.

UM Sosnowiec
Zmarł Paweł Wojtusiak, sosnowiecki radny

„Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pawła Wojtusiaka. W imieniu władz samorządowych Sosnowca składamy Rodzinie i bliskim wyrazy głębokiego współczucia” – tak w grudniu 2021 roku poinformował o śmierci radnego sosnowicki magistrat.

Paweł Wojtusiak miał 35 lat, pochodził ze Środuli. Był znanym społecznikiem. W 2009 roku rozpoczął walkę o utworzenie Rady Dzielnicy na Środuli. – Cieszył się ogromnym zaufaniem, czego wyrazem były wyniki, jakie osiągał w wyborach, ale też zmiany, jakie dzięki Niemu zachodziły w Środuli, którą tak bardzo kochał – wspominał wówczas Wojtusiaka Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. Radnym był od 2010 roku.

Jeszcze 13 grudnia w mediach społecznościowych informował o postępach w nagrywaniu kolędy wraz ze swoimi przyjaciółmi. Zmarł niespodziewanie 10 dni później, 23 grudnia 2021 roku. Spoczął na cmentarzu w Środuli.