Patryk Ziętara z Dąbrowy Górniczej w finale Lego Masters. Wraz z Bartkiem Mazurkiewiczem zajął drugie miejsce

Patryk Ziętara z Dąbrowy Górniczej wraz z Bartkiem Mazurkiewiczem zajął drugie miejsce w drugiej edycji telewizyjnego show Lego Masters. Finał rywalizacji odbył się 10 grudnia.

Lego Masters TVN
Bartek Mazurkiewicz i Patryk Ziętara

Lego Masters to program typu reality show. Rywalizują w nim duety uczestników, układając różne konstrukcje z klocków Lego. Po każdym odcinku z programu jeden duet odpadał, zaś do finału awansowały trzy najlepsze duety uczestników.

W tegorocznej, drugiej edycji w finale znalazł się 36-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej - Patryk Ziętara wraz z 40-letnim Bartkiem Mazurkiewiczem. Zajęli drugie miejsce, przegrywając tylko z Ryszardem Bosiakiem i Łukaszem Góreckim. Na ostatnim etapie z rozgrywki zrezygnował duet braci Walaszek. Jak się okazało, zmusiły ich do tego względy zdrowotne. Zwycięski duet poznaliśmy 10 grudnia. Główną nagrodą był czek na 100 tysięcy złotych, zestawy klocków i wycieczka do Legolandu.

Jak zaczęła się przygoda Patryka Ziętary i Bartka Mazurkiewicza z klockami Lego? Pierwsze zestawy przywoził Patrykowi dziadek z Niemiec. Mimo upływu lat, pasja nie mijała. Jest na tyle silna, że Patryk opowiada o swej cennej kolekcji z lat 80. i 90. na swoim kanale na YouTube. Prócz wielkiego zamiłowania do Lego, jest także fanem „Gwiezdnych Wojen”. Nawet jego pies wabi się Vader.

Z kolei jego kolega z drużyny powrócił do pasji z dzieciństwa wraz z narodzinami syna. Uspokaja go to i relaksuje. Czasu na relaks podczas finału jednak nie było. Choć emocje sięgały zenitu, trzeba było trzymać nerwy na wodzy. Tu liczył się czas, precyzja i pomysłowość.

czytaj więcej:

Patryk Ziętara i Bartek Mazurkiewicz na planie Lego Masters

120 tys. klocków Patryka Ziętary. Pod choinką były kolejne

Zespół MØW zagra w Pałacu Kultury Zagłębia

Zespół MØW wystąpi w Pałacu Kultury Zagłębia

Bieg Walentynkowy

Bieg Walentynkowy w Parku Hallera wraca po rocznej przerwie

Zespół Skankan reaktywował się w 2019 roku

Zespół Skankan zagra w Mediatece. Premiera nowej płyty

Kadr z filmu "Gierek"

Konkurs. Do wygrania podwójny bilet na pokaz "Gierka"

Ogród Świateł, Legendia

Wyrwij się zza stołu. Atrakcje czynne w święta

Mikołaj

Mikołaj przejedzie specjalnym tramwajem przez Zagłębie