Czeladź. Konsultacje zakończone, mieszkańcy wybrali. Park Jordana okazał się zwycięską inwestycją na 2022 rok. Co się zmieni?

Zakończyły się konsultacje w sprawie dodatkowej tegorocznej inwestycji w Czeladzi. Mieszkańcy wybrali modernizację Parku Jordana.

UM Czeladź
Czeladź

Jeszcze w grudniu rozpoczęło się internetowe głosowanie na dodatkową inwestycję w mieście. Zakończone zostało 3 stycznia. Spośród czterech projektów mieszkańcy wybrali Park Jordana. Inwestycja w parku uzyskała ponad 67% głosów.

Korty tenisowe w przyszłym roku?

W parku powstanie nowe oświetlenie. Wyremontowane zostanie boisko i powstaną nowe bieżnie. Planuje się również budowę kortów tenisowych, jednak najprawdopodobniej nie powstaną one w tym roku. Problemem okazać się może brak wystarczających środków oraz nieuzyskanie w odpowiednim czasie wszelkich koniecznych zgód na budowę.

Z góry też uprzedzam pytania czy sugestie, inwestycja nie będzie w żadnym stopniu ingerować w obecny piękny parkowy drzewostan, nie zamierzamy tam też używać betonu – podkreśla Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Pozostałe propozycje

Dodajmy, że oprócz inwestycji w Parku Jordana w sondzie znalazły się:

  • Budowa wodnego placu zabaw wraz z małą architekturą w Parku Prochownia (21,4 proc. głosów)
  • Zagospodarowanie terenu dawnego boiska przy ul. Wyspiańskiego oraz zagospodarowanie terenu na Betonach (7,5 proc. głosów)
  • Tężni Solankowej przy Alei Rodów Czeladzkich (3,9 proc. głosów).