Para z Będzina czerpała zyski z prostytucji. W ich mieszkaniu znaleziono narkotyki i broń gazową

Będzińscy kryminalni złapali przestępczą parę. Duet miał nakłaniać kobiety do prostytucji i czerpać z tego zyski. Podejrzani są również za rozboje i posiadanie narkotyków.

Śląska Policja
Przestępcza para z Będzina

Kryminalni z Będzina rozpracowywali przestępczą parę, która podejrzana była o rozboje i organizowanie procederu prostytucji, z którego czerpać mieli zyski. Seksbizens 34-letniej kobiety i 33-letniego mężczyzny polegał na na nakłanianiu do uprawiania prostytucji i ułatwianiu jej mieszkance Będzina.

Przestępcza działalność

Para przestępców działała nie tylko na terenie Będzina, ale również w innych miejscowościach w Polsce. Poza nakłanianiem do prostytucji, podejrzani dokonali dwóch rozbojów. Ich ofiarą stała się nakłoniona wcześniej do prostytucji kobieta. Przestępcza para pobiła ją i okradła. Zabrali jej telefon oraz ponad 1500 zł. Kolejną ich ofiarą był 34-letni mieszkaniec Będzina, któremu grozili śmiercią a później zaatakowali, zabierając mu kilkaset złotych.

Policjantom udało się dotrzeć do do podejrzanych mieszkańców Będzina. W ich mieszkaniu zabezpieczono narkotyki w postaci marihuany oraz broń gazową. W dodatku 34-latka poszukiwana była za liczne oszustwa.

Para została zatrzymana i doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Będzinie. Podejrzani usłyszeli zarzuty za rozboje, nakłanianie do prostytucji, ułatwiania jej oraz czerpania z niej korzyści. Dodatkowo 33-letni mężczyzna odpowie za posiadanie narkotyków. Na wniosek śledczych i prokuratury Sąd Rejonowy w Będzinie zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt. Teraz grozi im do 12 lat więzienia. Mężczyzna musi liczyć się z większą karą, gdyż pod koniec 2018 roku wyszedł na wolność po odsiadce 9 lat za zabójstwo.