Państwowa Straż Pożarna w Będzinie do swojej floty przyjęła nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy

W komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie przekazano trzy pojazdy ratowniczo-gaśnicze. W poniedziałek (4 kwietnia) Jednostka Straży Pożarnej w Będzinie otrzymała fabrycznie nowy pojazd.

W poniedziałek (4 kwietnia) jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie zyskała nowy pojazd CBA 5/38/4,6 SCANIA P410 B4x4HZ. Czeladź udzieliła w tej inwestycji wsparcia, przekazując dotację w wysokości 300 tys. złotych.

Strażackie wsparcie

W zamian za wsparcie Ochotnicza Straż Pożarna w Czeladzi zyskała drabinę mechaniczną SCD 37 na podwoziu MAN 15.264 LC oraz ciężki pojazd ratowniczo-gaśniczy GCBA 8/50 Renault Kerax, który pełnił służbę w JRG Będzin. Pojazd SCD 37, jest w podziale bojowym czeladzkiej jednostki od pewnego czasu. Wielokrotnie brał udział w działaniach na terenie powiatu będzińskiego oraz zawierciańskiego.

Miło było z ust wszystkich licznie przybyłych gości: posłów, samorządowców oraz strażaków na czele z komendantem wojewódzkim naszej Państwowej Straży Pożarnej, słuchać pochwał. A dotyczyły one zarówno naszego miasta, jak i czeladzkiej jednostki OSP. Miasto było chwalone za to, że nie po raz pierwszy, w największym stopniu, pośród wszystkich powiatowych samorządów, dofinansowało zakup nowoczesnego samochodu gaśniczego Scania dla strażaków Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie. A nasze OSP chwalono za jedną z największych aktywności pośród wszystkich jednostek OSP w województwie – podkreśla burmistrz Zbigniew Szaleniec.